Honor 50

Nové skládací telefony? Honor si nechal patentovat názvy Magic Flip, Magic Fold a Magic Flex

  • Honor ukázal sebevědomí v praxi. Podle všeho připravuje tři skládací telefony
  • Spekuluje se, že by se mohly prodávat i na západních trzích

Honor se v posledních měsících postavil na vlastní nohy. V Číně drží podíl deset procent a výrazněji chce uspět i na globálním trhu, kde brzy uvede do prodeje novou sérii smartphonů Honor 50. Že to firma s útokem na nejvyšší pozice myslí vážně, dokládá informace, že si v uplynulých dnech nechala zaregistrovat ochranné značky Magic Flip, Magic Fold a Magic Flex.


Psali jsme: Samsung a Olympus zahájí spolupráci. Galaxy S22 má mít 200Mpx fotoaparát


Honor naskočí do extraligy

Obchodní názvy nemusí nutně znamenat, že Honor uvede na trh tři skládací telefony, ani nenaznačují konkrétní časový rámec, kdy by k představení novinek mohlo dojít. Společnost ale očividně o uvedení minimálně jednoho skládacího smartphonu uvažuje. Už dříve unikly totiž informace, že je v přípravě nový Magic se Snapdragonem 888.

Honor V40
Honor V40, ilustrační | foto: GSMArena

Přihlášky zatím Honor podal u čínského Státního úřadu pro duševní vlastnictví, je ale takřka stoprocentní, že si názvy nechá zaregistrovat (pokud tak již neučinil) i u Úřadu Evropské unie pro duševní vlastnictví (EUIPO).

Většina z nových produktů by se tak měla dostat i na západní trhy včetně toho českého a slovenského. Bylo to ostatně udržení pozic na západních trzích, proč Huawei Honor na konci loňského roku prodal. Obě firmy v důsledku amerických sankcí své pozice výrazně ztrácely.

Total
1
Shares