Netflix

Netflix zlevnil předplatné o polovinu, ale Češi se budou stále dívat za draho. Změna se jich netýká

  • Netflix masivně zlevňuje v půlce světa
  • Pro Česko a Slovensko se nic nemění

Internetová televize Netflix oznámila, že výrazně zlevňuje předplatné ve více než 30 zemích. Můžeme jen spekulovat, zda ji k tomu přiměl odliv zákazníků, kteří odešli k levnější konkurenci, nebo úplně něco jiného. 


Nepřehlédněte: Japonci v hlubokém vesmíru vyfotili slavnou neandrtálskou kometu. Lidstvo jedinečný zelený zázrak už nikdy neuvidí


Netflix bez velkých fanfár začal nabízet v desítkách zemí po celém světě výrazně levnější předplatné. Konkrétně změna vypadá tak, že zatímco dříve nejlevnější předplatné stálo zhruba 8 dolarů či 8 euro (našich 199 Kč), nyní je cena poloviční – 4 dolary či 4 eura (tedy necelých 100 Kč), píše server Daily Star. 

Češi mají smůlu

Změna, která je trvalá, se týká států v Asii, na Blízkém východě, v Africe a na Balkáně. Zatímco zbytek světa tedy může slavit, mnoha věrným předplatitelům v Evropě se částka nesnížila ani o halíř. Češi mohou vytáhnout kapesník, protože budou nadále platit 199 korun v případě tarifu Basic, 256 Kč za tarif Standard a 319 Kč za předplatné Premium.

Jack Farron, student Open University ve Velké Británii, řekl: „Netflix se stále více vzdaluje svým zákazníkům. Omezit sdílení hesel je směšný krok a vlastně jen špičkou ledovce. Dnes nabízejí snížení ceny několika vybraným zemím, zatímco rostoucí životní náklady jsou celosvětovým problémem.“

Mluvčí společnosti Netflix pro BBC uvedl: „Stále zkoumáme způsoby, jak zlepšit uživatelský zážitek našich členů. Můžeme potvrdit, že v některých zemích aktualizujeme ceny tarifů.“

Netflix
Zdroj: mohamed_hassa / Pixabay

Konec sdílení účtů

Zlevnění předplatného přichází nedlouho poté, co Netflix zavedl nová přísná pravidla, která lidem zamezují své účty sdílet. V platnost již vstoupila v Kostarice, Chile, Peru, Španělsku, Portugalsku, Novém Zélandu a Kanadě.

V těchto zemích se předplatitelé musí jednou za 31 dní přihlásit do Netflixu prostřednictvím zařízení připojeného k Wi-Fi v místě bydliště, jinak jim může být účet zablokován.

Zdroj náhledové fotografie: Tumisu / Pixabay, zdroj: Daily Star

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Stále melete zdražování v okolních zemích ale v Česku zatím nic , platí stávající podmínky.

Comments are closed.