Netflix

Netflix se snaží přesvědčit české uživatele, aby s nikým nesdíleli svůj účet. Poslal jim vysvětlující zprávu

  • Blíží se konec sdílení účtů na Netflixu?
  • Firma zavádí novou a úplně zbytečnou funkci

Netflix se již několik měsíců snaží změnit pravidla hry. Vadí mu, že lidé ve snaze ušetřit sdílí svůj účet s někým jiným, třeba s kamarády. Argumentuje tím, že připojení k videotéce by mělo zůstat maximálně v rámci jedné domácnosti a tečka. Pokud má někdo z blízkých zájem, má si službu jednoduše zakoupit.


Nepřehlédněte: Strýček Skrblík boduje. Netflix oznámil rekordní tržby a poděkovat za to může bubákovi ze Stranger Things


Lidé milují reklamy. Opravdu?

Všechny ty, kteří nad pořízením předplatného stále váhají, má zlomit nový tarif nazvaný Basic with Ads, který přinese několik omezení a kupu reklamních pauz k tomu. Od 3. listopadu bude dostupný v Austrálii, Brazílii, Kanadě, Francii, Německu, Itálii, Japonsku, Jižní Koreji, Mexiku, Španělsku, Velké Británii a USA. O rozšíření předplatného Basic with Ads do dalších zemí rozhodnou až reakce uživatelů. Pokud se u lidí „chytne“, v další vlně se ho dočkáme i v Česku.

Netflix
Zdroj: mohamed_hassa / Pixabay

Netflix představuje novou funkci

Zatímco dostupnost nejnovějšího tarifu v Česku je stále neznámou, druhá novinka Neflixu už je v nabídce i u nás. My jsme vás o ní informovali již před několika dny ve zprávě tady. V uplynulých hodinách pak vše vysvětlila i samotná streamovací služba, když svým českým zákazníkům poslala informativní e-mail.

„Skvělá zpráva. Funkce převedení profilu je povolená a je k dispozici ostatním, kteří používají váš účet. Teď si můžou lidé, kteří používají váš účet, převést profil, včetně doporučení, divácké historie, Mého seznamu, uložených her, nastavení a dalších, do vlastního členství, za které platí. Nikdy nepřevádíme vaše platební údaje a dětské profily nejde převést. Všechny uložené hry a postup ve hře spojené s profilem se přesunou na nový účet,“ uvádí v e-mailu.

Netflix, funkce
Zdroj: FONETECH.CZ

Nejedná se o nic jiného než o snahu nahlodat uživatele, kteří svůj profil sdílejí, aby své dosavadní rozhodnutí přehodnotili a známým doporučili, aby přešli na vlastní předplatné. Firma to však bude mít těžké. V porovnání s konkurencí je Netflix drahý, takže snaha lidí ušetřit je logická.

Premium balíček na Netflixu stojí závratných 319 korun, oproti tomu Disney+ a HBO Max přijdou pouze na 199 korun. A takový Amazon Prime, který má v nabídce hity jako The Boys, Pán Prstenů: Prsteny Moci nebo The Expanse, je dokonce ještě levnější a za tarif měsíčně zaplatíte jen 79 korun.

Zdroj náhledové fotografie: freestocks / Unsplash, zdroj: vlastní

Total
0
Shares
2 komentářů
  1. A právě ta cena je rozhodující. Co je podle mě i zásadní jsou roční předplatné. HBO max i Disney+ nabízí roční předplatné se slevou v desítkách procent. Netlix? Nic.. žádná sleva.. prostě měsíční platba x12. A pak přijdou z balíčkem, který obsahuje reklamy, který alespoň mě víc přesvědčí opět Netflix začít využívat na 1-2 volnější měsíce v roce. Podívat se na ty nejlepší díla či oblíbené seriály a přestat ho platit. Takhle jsem to provozoval dříve, než jsme v rodině začali využívat společný účet.

Comments are closed.