Netflix

Strýček Skrblík boduje. Netflix oznámil rekordní tržby a poděkovat za to může bubákovi ze Stranger Things

  • Netflix je populární jako nikdy předtím
  • Zájem diváků táhl seriál Stranger Things

Největší světová streamovací služba Netflix oznámila finanční výsledky, které zavřely ústa kritikům a pozitivně všechny překvapily. Největší rozruch však nevzbudily tržby nebo čistý zisk, ale jedna klíčová informace.


Nepřehlédněte: Vědci jdou do kolen: Webbův teleskop vyfotil úchvatný snímek, který ukazuje Pilíře stvoření v neuvěřitelných detailech


Netflix přidal od července do září 2,4 milionu nových předplatitelů a služba dohromady hlásí rekordních 223,1 milionu sledujících. V prvních dvou čtvrtletích letošního roku přitom ztratila asi 1,2 milionu kvůli rostoucí konkurenci.

Netflix je populární jako nikdy předtím

Na fenomenálním úspěchu se podílí zejména dechberoucí čtvrtá série hitu Stranger Things s fantastickým záporákem a seriál Monstrum: Příběh Jeffreyho Dahmera, který se stal celkově třetím nejúspěšnějším televizním titulem Netflixu vůbec. Po Hře na oliheň a právě Stranger Things.

Netflix
Zdroj: Tumisu / Pixabay

„Po náročné první polovině (roku) věříme, že jsme na cestě k opětovnému zrychlení růstu,“ uvedl Netflix v prohlášení, které výsledky doprovázelo. „Klíčem je potěšit členy. Proto jsme se vždy soustředili na to, abychom každý den vyhrávali v soutěži o sledovanost. Když naše seriály a filmy sledující nadchnou, řeknou o nich svým přátelům, a pak se na ně dívá, připojuje se k nám a zůstává u nás, stále více lidí.“

Vliv experimentů se zatím neprojevil

Netflix se v poslední době dostal do médií především kvůli několika kontroverzním krokům. Zaprvé oznámil, že od 3. listopadu uvádí nový tarif s reklamami Basic with Ads a zadruhé představil funkci, která lidem pomůže s přenosem účtu na vlastní předplatné (firmě dlouhodobě vadí, že mnozí uživatelé společně sdílí jeden účet a chce to změnit).

Zdroj náhledové fotografie: freestocks / Unsplash. zdroj: TechRadar, Netflix

Total
0
Shares