Netflix

Netflix pokračuje v razii proti sdílení účtů. Zavádí další poplatky za „extra“ domácnost

  • Netflix patří k populárním službám
  • Streamovací gigant si posvítí na uživatele
  • Nelíbí se mu sdílení účtů, zavádí další poplatky 

Netflix stabilně patří mezi nejpopulárnější streamovací služby planety. Jeho videotéka je rozmanitá a v posledních letech americký gigant čím dál tím víc sází zejména na vlastní obsah. Dlužno dodat, že místy se mu to i vyplácí, protože má pod palcem několik celosvětových hitů; ať už jde o seriály, filmy nebo dokumentární tvorbu.

Sdílení účtů? Ne, ne, ne

Pokud platformu sami používáte, pak víte, že máte k dispozici několik balíčků, díky nimž jde pod jeden účet připojit vícero zařízení. A také, a to je právě pomyslný kámen úrazu, že spousta zákazníků sdílí svůj přístup s dalšími osobami (rodina, známí apod.). Důvod je zřejmý: podělit si rovnoměrně náklady.

Vezměte si třeba Netflix Premium: balíček stojí 319 Kč, můžete ho mít až na čtyřech zařízeních, takže když jej v rámci svého účtu sdílíte se třemi dalšími, vyjde vás na cca 80 Kč. To dokonale vykresluje přísloví vlk se nažral a koza zůstala celá.


Nepřehlédněte: Pravda o výrobě iPhonů: Dělníci pracují v podmínkách, které připomínají peklo na zemi


Galaxy S22 bude podporovat Netflix v HD kvalitě
ilustrační, zdroj: Thibault Penin / Unsplash

Jenže s tím má Netflix dlouhodobě problém. Nelíbí se mu fakt, že se s jeho službou takhle kupčí. Argumentuje tím, že připojení k platformě by měla zůstat v rámci jedné domácnosti a tečka.

Pakliže má někdo z blízkých zájem, má si ji jednoduše zakoupit. Akcentuje zejména kvalitnější obsah, který je podmíněn příjmy, jež jsou díky tomuto fištrónskému přístupu zákazníků menší.

„Máme přehled o připojení uživatelů na základě IP adres, ID zařízení i aktivity na účtech.“

Netflix na více zařízeních „za dýško“

Platforma nastalou situaci řeší po svém. Zaprvé je v plánu zařazení komerčních reklam, což až dosud Netflix kategoricky odmítal. Je to skoro až úsměvné, jen kdyby to nebyla pravda.

Vtip je totiž v tom, že zatímco jinde máte obsah s reklamami, byť s v omezenějším rozsahu, zdarma, zde si službu platíte a ještě budete muset něco přihodit, abyste se mohli v pohodě a nerušeně dívat.


Náš TIP: Xiaomi Car už v létě? Objevují se zvěsti, že prototyp se ukáže už za měsíc


Malware ilustrační
ilustrační, zdroj: Daria Nepriakhina / Unsplash

Dalším krokem, který Netflix zkouší v praxi (vybrané regiony Jižní Ameriky) je tzv. rozšíření účtu o tzv. extra domácnost, jak nově informuje například na svých honduraských stránkách >>


Netflix Homes

Počínaje 22. srpnem 2022 zavádí Netflix nově možnost rozšířit stávající domácnost o další formou příplatku. Díky tomu můžete Netflix sledovat i mimo váš domov a nad rámec původního plánu (myšleno předplatné Basic, Standard nebo Premium).

Cestování s Netflixem

  • Netflix můžete sledovat na svém zařízení i na cestách
  • Výjimka platí po dobu až 2 týdnů, avšak jen jednou za rok

Jinými slovy, není potřeba si zakládat stále nové účty, stačí si pouze rozšířit ten současný o další přidružené podúčty. Pokud se tedy vrátím k výše zmíněné variantě Premium za 319 Kč s možností připojení až 4 zařízení, tak v momentu, když chcete využívat další (a na jiném místě) musíte si nachystat minimálně 50 až 70 korun navíc.

Netflix
Stávající ceník pro ČR, zdroj: Netflix

Čistě teoreticky byste měli mít k dispozici stejný počet zařízení (čili dohromady 8), ale to je zatím jen moje domněnka. A pozor! To, že se tyto novoty testují na jiném kontinentu, vůbec neznamená, že se to nedotkne uživatelů v Česku.

Dotkne, jen je otázkou kdy. Můj odhad je, že první změny dorazí už letos na podzim. Jen závěrem dodám, že se v nové politice Netflixu začínám ztrácet. Navíc si myslím, že díky vzrůstající ceně uživatelé nakonec prchnou jinam, protože je prostě drahý. Vnímáte to stejně?

Zdroj náhledové fotografie: ilustrační, freestocks / Unsplash

Total
0
Shares