Elektromobil

Xiaomi Car už v létě? Objevují se zvěsti, že prototyp se ukáže už za měsíc

  • Xiaomi Car dorazí za dva roky
  • Je elektrický vůz blíž, než si myslíme?
  • Prototyp by se mohl představit už v srpnu

Xiaomijeden z předních lídrů na trhu s mobilními telefony, se angažuje snad ve všech myslitelných segmentech komerční elektroniky. Mimo populární smartphony má v portfoliu chytré hodinky, náramky, koloběžky, notebooky, vysavače nebo IoT produkty.

Xiaomi Car bude

Vstupenka do světa elektromobilů se tak jeví jako celkem logický krok. Ještě nedávno čínský podnik zvažoval všechna pro a proti, sháněl potenciální investory a občas zašel do Tesly na čumendu.

Navíc nějaké zkušenosti s auty už měl. Ne přímo s výrobou, to ne, ale přidruženými technologiemi, které dodává domácím čínským značkám. Je evidentní, že právě v rostoucí popularitě elektrických vozů vidí velký tržní potenciál, kterého je třeba náležitě využít.


Nepřehlédněte: Bývalý astronaut NASA: Rusové zneužívají vesmírnou stanici ISS ke své propagandě


Elektromobil
ilustrační, zdroj: Michael Fousert / Unsplash

Prototyp už letos

Když se Zang Ziyuan, ředitel mezinárodního marketingového oddělení Xiaomi, na čínské sociální síti Weibo vloni podělil o první dojmy, nepomněl zmínit, že podnik do projektu Xiaomi Car vložil již více jak 10 miliard amerických dolarů.

Na tom je krásně vidět, že postavit zelené auto není žádná sranda. Nicméně, je docela možné, že se prvního nástřelu dočkáme dříve, než jsme čekali. Gizchina informuje, že prototyp je prý na spadnutí.

Z hlediska finálního uvedení na trh se však nic nemění: Xiaomi stále počítá s premiérou v polovině roku 2024. A ještě taková třešnička na závěr: elektromobil by měl stát v přepočtu rovný milion korun.

Zdroj náhledové fotografie: ilustrační, CHUTTERSNAP / Unsplash

Total
0
Shares