Netflix

Netflix přišel o korunu krále internetové televize. Streamovací jedničkou je služba, která v Česku stojí jen 79 korun

 • Streamovací služby dnes bojují o každého zákazníka
 • Statistika naznačuje, že Netflix u lidí začíná ztrácet

Stále více zpráv naznačuje, že konkurence na poli placeného online videa neustále roste a ukrajuje si z pomyslného koláče čím dál více. Netflix, který dřív platil za synonymum pro streamovací službu, tak pomalu ale jistě přichází o své výsadní postavení.


Nepřehlédněte: Google upozorňuje na zásadní změnu v Gmailu. Kdy vstoupí v platnost a čeho se týká?


Netflix padl

Když se řekne streamování videa, každému se okamžitě vybaví Netflix. Americkému gigantu se v tomto odvětví jako prvnímu podařilo přesměrovat uživatele internetu z bezplatného nelegálního stahování na placenou nabídku, což se zpočátku zdálo jako něco z říše science-fiction.

Zatímco dříve platil Netflix za neohroženou jedničku, v posledních letech se situace začíná otáčet, protože streamovacích služeb s kvalitní videotékou neustále přibývá.

Důvodů, proč Netflix začíná ztrácet, je však víc: Od chabé nabídky seriálů přes cenovou politiků (Netflix je pořádně drahý) až po zavedení tarifů s reklamou nebo omezení sdílení hesel – to vše lidem vadí. Potvrzuje to i informace analytické společnosti Statista, která zveřejnila data za první polovinu letošního roku.

Netflix
Zdroj: Glenn Carstens-Peters / Unsplash

Jedničkou je Amazon Prime Video

Z nejnovějších výsledků vyplývá, že Netflix padl a nejúspěšnější streamovací platformou v USA je Amazon Prime Video s 21 % trhu, zatímco Netflix se musí spokojit s 20 %. Na třetím místě je HBO Max s 15% podílem. Následují Disney+ (13 %), Hulu (11 %), Paramount+ (7 %), Apple TV+ (6 %) a další (7 %). Připomeňme, že ještě v roce 2018 ve Spojených státech Netflix držel více než 64 % trhu.

Přestože se nové statistiky týkají pouze Spojených států, nelze je ignorovat. Pro identifikaci vznikajících vzorců je zásadní zkoumat právě velké trhy, jako je ten americký. Netflix se zde pohodlně držel na trůnu více než deset let, ale už to neplatí.

Zdroj náhledové fotografie: freestocks / Unsplash, zdroj: Statista

Total
0
Shares
15 komentářů
 1. To je sice hezké, ale pro Česko určitě nezajímavé. Amazopn Prime má minimum titulů s českými totulky a dabingu nemluvě. Navíc se přístup odehrává přes německý Amazon, takže vše je přizpůsobeno německému trhu. U mě stále s velkým náskokem vítězí Netflix.

  1. Tady si někdo plete Amazon Prime video s obchodem Amazon a jeho službou Prime. Prime video už mám od začátku, co přišlo a bylo dáváno jakoby zdarma k Amazon Prime účtu, který byl skutečně registrován přes Německo, ale to neznamená, že by teď bylo Video přizpůsobeno Německu, je zde spoustu věcí s titulky, zjistil jsem, že když třeba koukám na pár dílů něčeho dabovaného a na další serii třeba jen titulky, což je teď několik pořadů třeba na ShowTime, tak mi to vůbec nijak nevadí, naopak tomu začínám stále více rozumět a titulky mi jen pomáhají v místech, kde je třeba. Pro mě titulky rozhodně plus, dabované filmy a seriály mě nutí jen k lennosti se něco naučit.

  2. Přesně tak, a hlavně záleží na tom, co kdo sleduje. Například NF nabízí velkou řadu korejské produkce, která je velice kvalitní a na jiných streamech v podstatě nedostupná, natož s dabingem nebo titulky.

 2. Tak řekl bych, že možná na začátku to bylo horší, ale nyní je snad vše s CZ titulky a s CZ dabingem je toho také dost. Já upřednostňuji titulky. Nevím jak a proč by to muselo jít skrze Německý Amazon, primevideo.com mám a jsem spokojen, ale je fakt, že Netflix má početnější nabídku.

 3. A kde je ta v perexu článku uvedená nejoblíbenější služba za 79,-Kč?
  Článek jsem přečetl dvakrát, ale nenašel jsem tam o tom ani slovo…

  1. Tak primevideo stojí právě 79,- Kč/měs. To není třeba zdůrazňovat…

  2. Když nejoblíbenější, tak asi ta první, ne? 😀 😀 😀

  3. Já již druhý rok sleduji cinema stream za nějakých 668kc za rok a nějaký dráhy Netflix a podobně streamovací služby jsou mimo mě.

 4. Na Prime Video v ČR je za těch 79,- celkem dobrý obsah oproti Netflixu a jeho 319,- Nicméně v USA je Prime oblíbený právě proto, že má obrovskou nabídku cca 1000 filmů plus půjčovnu ve stylu iTunes, kde je k zapůjčení za poplatek téměř jakýkoliv film. To zdaleka nemá ani iTunes. U nás je všechno vyplé, proto Prime v Česku je jen taková doplňkovka zejména pro jejich originální tvorbu. Ty filmy, co tam jsou v nabídce, jsou i jinde.

 5. Osobně mám nejradši Netflix, Disneyho mám kvůli dětem. Amazon má pro mě snad jen jeden zajímavý titul, a to už není takový problém upirátit. Co dává v poslední době nabídce na prdel je ta obří stávka, ale to už si musí firmy jako je právě Netflix rozhodnout, jestli zaplatí svým tvůrcům platy, ze kterých se dá vyžít nebo zda dojedou na to, že se lidi nemají na co koukat….

 6. Upřímně? Netflix, Amazon a další,… Jsem si nikdy, NIKDY neaktivoval, ani neměl sdílené heslo. Prostě jsem to nepoužil.

  Našel jsem lepší alternativu, kde za méně peněz je hodně muziky…. Netflix jsem tenkrát přemýšlel, že bych si pořídil. Ale když jsem viděl ceny a za jakou kvalitu, s tím že to nemůžu pak ani sdílet, to je napytel….

  Sam mám počítač, telefon na cesty, syn má telefon do vlaku na pohádky, když ho nebaví člověče nezlob se nebo prší, a televize u něj doma…. To znamená čtyři zařízení. A to ještě betu občas notes na cestu. Takže pět zařízení….

  A jako platit za to, že ve dvou na mnoho zařízení, je sdílení hesel, tím pádem větší cena, to nepočítám ještě ani kvalitu a reklamy,….. Tak jako mazec….

  Chápu, že tvorba něco stojí… Ale platit takovou palbu za to, aby to pak nějaký herec protáhl s holkama a chlast, to se mi nechce.

  1. No nevím proč extra platit. Mám Netflix asi na 8mi zařízeních.

 7. Znám pár lidí v okolí co si předplácí HBO pár co se skládá na Netflix ale úplně nejvíc známých (včetně mě) používá Streamcinema doplněk pro multiplatformní Kodi. Za zhruba 50 měsíčně tam jsou tituly jak z NF, HBO , VOYO atd. V rámci 1 IP neomezený počet klientů….

Comments are closed.