Galaxy S22 bude podporovat Netflix v HD kvalitě

Netflix potvrdil, že Samsung Galaxy S22 bude mít v Česku opravdu horší procesor

  • Nové vlajkové smartphony Galaxy S22 od Samsungu získávají na Netflixu podporu HDR10
  • A to týdny před tím, než se objeví v prodeji

O chytrých telefonech řady Galaxy S22 se na internetu měsíce vedou horečné diskuze. Víme, že nabídnou prémiovou výbavu, ve které nebudou chybět ani nejmodernější procesory. V zámoří budou mít Snapdragon 8 Gen 1, zatímco v Evropě, a tudíž i v České republice a na Slovensku, vyrukují s Exynosem 2200. O něm se spekuluje, že nenabídne tak perfektní provozní vlastnosti, jako čip od americké konkurence Qualcomm.


Nepřehlédněte: Galaxy S22 v nejexkluzivnějším přehledu! Češi, dáte novým Samsungům šanci?


Samsung Galaxy S22 se nezakecá

Ať už to nakonec dopadne jakkoli, streamovací společnost Netflix nyní na svém webu uvedla, že Exynos 2200 obdržel podporu HD a HDR10 streamování. Populární služba tak nepřímo poodhalila brzký příchod série Galaxy S22 s vlastním čipsetem, a to ještě dříve než samotný Samsung.

Připravte si tisíce navíc

Všechny tři nové Galaxy, tedy S22, S22+ a S22 Ultra, dostanou špičkové AMOLED displeje. Právě ty z nich udělají ideální zařízení nejen pro tvorbu, ale také pro konzumaci multimediálního obsahu, jako je právě Netflix. Připomeňme, že abyste si na Netflixu mohli HDR obsah vychutnat, je třeba mít zaplacený tarif Premium v ceně 319 Kč měsíčně. V ceně tohoto předplatného je i podpora 4K streamování.

K představení řady Galaxy S22 dojde 9. února. Pokud vás už teď zajímají ceny, tak ty se dozvíme krátce po premiéře. V posledních dnes se ovšem spekuluje, že mobily mezigeneračně podraží o 100 dolarů, tedy v přepočtu asi o 2 300 korun.

Zdroj náhledové fotografie: Thibault Penin / Unsplash

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Je otazka, jestli bude opravdu horsi. Posledni testy naznacily, ze single core výkon mel exynos lepsi a multi core byl o chlup horsi. Grafika by mela byt u exynosu lepsi. Soucasne se vyrojily zpravy o zahrivani 8gen1. Takze letos to jako prohru uplne nevidim. Skoro by to mohlo byt i naopak.

Comments are closed.