Netflix

Netflix levnější zřejmě nebude! Bez slev a navíc s reklamami už na podzim

  • Netflix patří k populárním službám
  • Streamovací gigant momentálně tápe
  • Aktuálně řeší odliv uživatelů i peněž

Netflix stabilně patří mezi nejpopulárnější streamovací služby planety. Jeho videotéka je rozmanitá a v posledních letech americký gigant čím dál tím víc sází zejména na vlastní obsah. Dlužno dodat, že místy se mu to i vyplácí, protože má pod palcem několik celosvětových hitů; ať už jde o seriály, filmy nebo dokumentární tvorbu.

Netflix přešlapuje

Pakliže nás pravidelně sledujete, nejspíš vám neušel náš nedávný článek. V kostce jde o to, že streamovací gigant momentálně řeší palčivý problém, vlastně dva: a) nelíbí se mu sdílení účtu mezi více uživateli, b) trápí ho odliv zákazníků.

Přitom příčina je v obou případech naprosto zjevná: Netflix prostě levný není. To, že se mu nelíbí, jak jeho uživatelé se službou „kupčí“, je nasnadě, ale měl by se ptát: proč asi? Těch 200 tisíc zákazníků, kteří mu v prvním čtvrtletí utekli, je přece jasná odpověď.

Vezměte si třeba Premium: balíček stojí 319 Kč, můžete ho mít až na čtyřech zařízeních, takže když jej v rámci svého účtu sdílíte se třemi dalšími, vyjde vás na cca 80 Kč. To už je ve finále částka, která dává smysl, nicméně…


Nepřehlédněte: Hackeři z Anonymous znovu řádí! Úspěšně napadli ruský YouTube, služba Rutube je mimo provoz


Netflix
Zdroj: Alexander Shatov, Unsplash

Reklamy už na podzim

A pak jsou tu ještě reklamy. Netflix je sice odjakživa odmítal, ale ředitel Reed Hastings, jenž ještě nedávno vehementně tvrdil, že tato úvaha je „no-go“, nyní obrací a tento nápad vítá.

Podle spekulací byl na stole následující scénář: a) sleva + reklamy, b) za příplatek bez nich. Jinými slovy, tam, kde máte obsah zadarmo, ale musíte zkousnout otravný adware, tak u Netflixu  ho budete mít stále a ještě to zaplatíte.

A to si ještě vezměte, že o zlevnění se prý nakonec neuvažuje, jak informuje XDA Developers. Ceny (nově včetně reklam) nejspíš zůstanou zachovány a ti z vás, kteří takovou myšlenku odmítají, si holt připlatí, nebo odejdou. Co dodat…

Zdroj náhledové fotografie: freestocks, Unsplash (ilustrační)

Total
1
Shares
1 komentář
  1. Netflix jsem aktuálně také ukončil. Po pravdě po nečlen roce jsem zkouknul vše, co mi za to stálo. Bohužel Netflix az moc do všeho cpe woke nesmysly. Aktuálně je to prakticky v celém jeho obsahu a ono to velmi rychle začne obtěžovat. Navíc na můj vkus tam poslední dobou bylo az přehnaně moc korejské tvorby, kdy korejský herecký styl je dost specifický a po čase začne působit dost otravně. Člověk se toho rychle přejí a je vidět, že lidí, kteří se přejedli Netflixu je stále víc. Navíc ta plnotučná cena je prostě jinde jak u ostatnich služeb. Aktuálně mam HBO Max, Amazon Prime a když k tomu přidám Disney+ za měsíc v akci ceně na rok, tak za ty tři služby dohromady dam vlastně stejně jako za Netflix. Na Netflixu chtěli byt tak moc rozmanití, až se stali neslutečně stereotypní a ještě do toho chtějí dávat reklamy a buzerovat někoho, protože dal svůj účet i na telku rodičům? Děkuji, nemám o takové služby zájem.

Comments are closed.