Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

Hackeři z Anonymous znovu řádí! Úspěšně napadli ruský YouTube, služba Rutube je mimo provoz

  • Hackeři z Anonymous rozebírají Rusko jako obří puzzle
  • Nově shodili streamovací videoplatformu Rutube
  • Od útoku je mimo provoz, nefunguje

V posledních měsících přestaly v Rusku fungovat populární sociální sítě. Cenzurní orgán Roskomnadzor zablokoval Facebook, Twitter a Instagram. Ruští vývojáři proto spustili sadu lokálních napodobenin. Ale jak se dalo čekat, kopie nejsou příliš populární. Příkladem budiž Rutube, analog populární videoplatformy YouTube, který má navíc ještě další velký problém: přestal fungovat, hackli ho totiž Anonymous.


Nepřehlédněte: Musk chce propojit lidské mozky s počítači. Implantát vyléčí ochrnutí, hluchotu i slepotu


Ruský YouTube je mimo provoz

Je známo, že v dnešní době se války nevedou jen fyzicky na frontě, ale také v internetovém prostoru. Dobře si jsou toho vědomi i hackeři z hnutí Anonymous, kteří ve velkém útočí na ruské společnosti a státní organizace. Nejnověji se úspěšně nabourali do serverů streamovací služby Rutube, což je napodobenina slavného YouTube. V systémech platformy udělali takové změny, že přestala fungovat. Od útoku uběhlo již několik hodin a Rutube je stále mimo provoz.

O Anonymous slýcháme v posledních měsících hlavně v souvislosti s Ukrajinou. Postavili se totiž na stranu napadené země a zle Rusku zatápí. V uplynulých dnech si hackeři ale došlápli i na Čínu. Oznámili, že se jim podařilo hacknout a pozměnit webové stránky regionálního sdružení Čínské komunistické strany v Čcheng-tu. Na úvodní stránce vystavili vlajku Tchaj-wanu a fotografii osoby v černé mikině s kapucí a maskou Guy Fawkese.

Kdo jsou Anonaymous?

Anonymous jsou známí tím, že nemají oficiální strukturu ani vůdce. Svolávají se organicky veřejnými i tajnými komunikačními prostředky. Kromě hackerských činů je proslavila maska Guy Fawkese, která představuje symbol odvahy člověka, který se postavil proti despotickému mocenskému sytému, omezujícímu základní lidská práva a svobody.

Zdroj náhledové fotografie: Stillness InMotion / Unsplash

Total
1
Shares