Xiaomi 13

Nenáviděnému MIUI odzvonilo. Xiaomi připravuje největší změnu v historii svých telefonů

  • Smartphony Xiaomi se dočkají zásadní změny
  • V budoucnu je obohatí nové prostředí MIOS

Majitele chytrých telefonů Xiaomi, které jsou velmi populární i v České republice a na Slovensku, čeká velká změna. Čínská společnost totiž začala pracovat na zbrusu nové grafické nadstavbě, která nahradí současný systém MIUI. Upozornil na to server Gizchina.


Nepřehlédněte: Na Slunci se otevřela gigantická díra. Je velká jako 20 Zemí a směrem k nám vystřelila energetické částice


Xiaomi nahradí proklínané MIUI

O společnosti Xiaomi slýcháme nejen v souvislosti se skvělými produkty. Častokrát na internetu rezonuje i slovo MIUI – vizuální prostředí, které je všechno, jen ne dokonalé.

Uživatelé si nejčastěji stěžují na nekonzistentnost grafické nadstavby, která v určitých částech vypadá, jako kdyby byla šitá horkou jehlou, ale ještě větší problém představuje záplava chyb. Obvykle nefunguje něco, co by fungovat mělo.

V Xiaomi mají stížností už zřejmě plné zuby a proto přijde změna v podobě nové nadstavby MIOS. O té průběžně slýcháme od roku 2013, ale ještě ji nikdo neviděl a nejspíše to tak ještě nějakou dobu zůstane.

telefon
Zdroj: N Tho Duc / Unsplash

Datum vydání? To zatím nikdo nezná

Zatím víme jen to, že MIOS je ve fázi vývoje, takže než bude nadstavba životaschopná a připravená k nasazení ve smartphonech, uběhne ještě několik měsíců.

Podle nás ale nepůjde o novinku v pravém slova smyslu. Xiaomi zřejmě učiní nějaké vizuální změny v současném MIUI a možná i trochu upraví kód, ale že by MIOS bylo něco zcela nového, tak tomu nevěříme.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: Gizchina

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Koukám a nevěřím. Propagované a oblíbené MIUI je najednou nenáviděné. Souhlasím. Mám už třetí Xiaomi a MIUI jsem vždycky vypnul hned na začátku. S MIOSem to udělám stejně.

Comments are closed.