Elektromobil Tesla

Německá Tesla najela rekordních 1,6 milionu kilometrů. Potřebovala na to osm motorů a dvě výměny baterie

  • Tesla Model S před několika dny dosáhla mety 1,6 milionu kilometrů
  • Samozřejmě žádné auto takového čísla nedosáhne bez údržby a oprav

Otázka: Kolik elektromobilů značky Tesla potřebujete, abyste najeli 1,6 milionu kilometrů? Pouze jeden! Háček je v tom, že v něm musíte sedmkrát vyměnit motor.


Nepřehlédněte: Kamenem úrazu elektromobilů je naprostá naivita úředníků i zarytých fanoušků


Rekordní výsledek

Starší elektrický vůz Tesla se zapíše do Guinessovy knihy rekordů. Německý majitel Modelu S P85 z roku 2013 jménem Hansjörg Eberhard von Gemmingen na svém voze najel už více než 1,6 milionu kilometrů. Své příznivce o tom informoval na Twitteru, kde s nimi pravidelně sdílí radosti i starosti, které ho provázejí během používání elektromobilu.

Samozřejmě žádné auto takového čísla nedosáhne bez údržby a oprav či výměn dílů. Rekordního nájezdu Tesla Model S P85 dosáhla po dvou výměnách baterie a sedmi výměnách elektromotoru.

Němec během používání elektromobilu zjistil, že vůbec nejspolehlivější byl vlastně jen jeden (čtvrtý) motor, zbylých sedm už podobně vysokou odolnost nevykazovalo a na každý najel výrazně méně kilometrů. Hansjörg během komunikace s příznivci rovněž přiznal, že jeho náklonnost k automobilce Tesla amerického miliardáře Elona Muska pomalu vyprchává, a to právě kvůli častým poruchám motoru.

Použil osm motorů

„Mám v něm (v autě) už osmý elektromotor. Se čtvrtým jsem najel 778 000 kilometrů, ostatní byly šrot a s posledním jsem nenajel ani 100 000 kilometrů. To baterie jsou něco jiného: druhá baterie najela 671 000 kilometrů. Poslední (třetí) má 405 000 kilometrů a bez problémů,“ napsal Hansjörg.

Němec nyní čeká, až ho kontaktují úředníci Guinessovy knihy rekordů, protože najet s jedním elektromobilem jeden milion mil (asi 1,609 milionu kilometrů) se kromě něj ještě nikdy nikomu nepodařilo.

Zdroj náhledové fotografie: Vlad Tchompalov / Unsplash

Total
0
Shares
2 komentářů
  1. Tak to bych tedy čekal, že motor v elektrickém autě vydrží více, než 200.000km. Můj TDI už má najeto 3x tolik pořád se točí…

Comments are closed.