iOS 14

Nejnovější iOS 14 už používá drtivá většina iPhonů

  • Server mixpanel.com zveřejnil čísla, která potvrzují rychlé šíření iOS 14
  • Uživatelé Androidu mohou jablíčkářům softwarovou podporu jen závidět

Už je to bezmála sedm měsíců od uvedení iOS 14 a Apple si může s tímto systémem skutečně gratulovat. Podle nejnovější statistiky serveru mixpanel.com je už nyní čtrnáctka nainstalována na téměř většině všech podporovaných jablečných zařízení. V únoru se Apple pochlubil s 86% podílem systému iOS 14.


Psali jsme: Apple prohrál. iPhony prodávané v Rusku nabídnou vládou schválené aplikace


iOS 14 se již rozšířil na 90 % aktivních zařízení

Nejnovější statistika serveru mixpanel.com ukazuje, že nyní je iOS 14 nainstalován už na více než 90 % zařízení, zatímco předloňský iOS 13 běží na 5,19 % přístrojů. Zbylých 6,41 % iPhonů, jak ukazuje přehled, funguje na starších verzích iOS.

Operační systém iOS 14 je dostupný pro iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max, iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR, iPhone X, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone SE, iPhone SE (2020) a iPod Touch 7. generace.

Podíl systému iOS 14
Podíl systému iOS 14 | foto: Mixpanel.com

Jablíčkáři dostali widgety z Androidu

Co se novinek v iOS 14 týče, systém přináší změny, po kterých uživatelé roky marně volali. Jablíčkáři se konečně dočkali widgetů, ale také chytřejší asistentky Siri nebo užitečné funkce Obraz v okně (Picture-in-Picture).

Jak je na tom vaše iOS zařízení, používáte iOS 14?

Total
1
Shares