iPhone 14 přinese pořádná vylepšení, ale Apple si za to nechá dobře zaplatit

Apple prohrál. iPhony prodávané v Rusku nabídnou vládou schválené aplikace

  • Apple ohnul hřbet před Ruskem
  • iPhone bude mít předinstalované aplikace

Podle listu Vedomosti.ru se Apple podvolil ruskému státu a od dubna bude nově ve všech iPhonech (zakoupených v Rusku) a dalších jablečných zařízeních uživatelům nabízet aplikace, které doporučila ruská vláda. Po prvním spuštění se před zraky uživatelů objeví nabídka zahrnující appky Mail.ru, MIR (službu pro placení), sociální sítě VKontakte a Odnoklassniki nebo známý antivir Kaspersky Lab.

Na uživateli bude, jestli si některou z aplikací nainstaluje či nikoliv. Mnozí už nyní upozorňují na to, že se seznam ruským státem schválených aplikací časem bude dále rozrůstat a Apple bude muset činit další ústupky.


Psali jsme: iPhone 12 mini se vůbec nedaří, Apple snižuje výrobu


Apple se podřídil

Pro Apple se na každý pád jedná o velkou prohru. Jinak se to ani nazvat nedá. Firma z Cupertina je dlouhodobě známá tím, že chce sama rozhodovat, jaký software se na iPhonech objeví. Na podzim roku 2019 americký gigant dokonce pohrozil, že z Ruska raději odejde, než aby na iPhony musel instalovat ruské aplikace.

Po necelých třech letech Apple definitivně zařadil zpátečku a nařízení, které prošlo ruským parlamentem a bylo podepsáno prezidentem Vladimirem Putinem, akceptoval. Proč se tak stalo je nabíledni: Rusko je (nejen) pro Apple důležité, v prodejích telefonů je třetím největším trhem na světě. Peníze vládnou (vládly a vládnout budou) světu.

Zdroj náhledové fotografie: Onur Binay / Unsplash

Total
0
Shares