iPhone 14 přinese pořádná vylepšení, ale Apple si za to nechá dobře zaplatit

iPhone 12 mini se vůbec nedaří, Apple snižuje výrobu

  • iPhone 12 mini se prodejně vůbec nedaří
  • Apple proto přistoupil ke snížení výoby

iPhony 12 se samy o sobě prodávají skvěle a lámou rekordy. Možná i kvůli tomu, že jde o historicky první jablečné mobily, které podporují sítě 5G. Největší popularity se však těší jen tři ze čtyř členů nové řady. Suverénně nejhůře se prodává nejkompaktnější model s přídomkem mini, který se na úspěchu nové série podílí zhruba jen 5 procenty.


Psali jsme: Nový Exynos s grafikou AMD přejel Apple A14 Bionic


iPhone 12 mini jako nejslabší článek

Že jsou prodeje iPhonu 12 mini opravdu hodně za očekáváním nyní potvrzuje i web Nikkei Asia, podle kterého Apple výrazně utlumí výrobu nejmenšího iPhonu. List doslova uvádí, že „Apple pro první pololetí letošního roku citelně sníží plány na výrobu verze mini“. Spekuluje se, že produkci mini sníží až o pětinu. V celém letošním roce pak Apple plánuje vyrobit 230 milionů iPhonů (včetně starších modelů).

iPhone 12 mini
iPhone 12 mini | foto: Apple

Smartphony nahrazují menší tablety

Důvodů, kvůli kterým iPhone 12 mini není úspěšný, je určitě víc. Na strategických trzích, jako je Čína nebo Spojené státy, jsou doslova hitem smartphony s co největšími displeji. Důvodem je, že často nahrazují i jiná zařízení (např. tablety) a ve velké míře slouží ke konzumaci sociálních sítí a multimediálního obsahu – hlavně filmů a seriálů.

Větší displej je při sledování oblíbeného pořadu určitě velkou výhodou. Přece jenom 5,4″ úhlopříčka iPhonu mini se hodí spíše na základní činosti, jako je telefonnování, psaní SMS či občasné mrknutí na sociální sítě.

Samostatnou kapitolou pak je veskrze podprůměrná výdrž nejmenšího iPhonu, kdy si mnozí uživatelé stěžují, že musí nabíjet i dvakrát denně.

Zdroj náhledové fotografie: Onur Binay / Unsplash

Total
0
Shares