Na iPhone 12 se doslova lepí stížnosti. Na vině je podivně nazelenalý displej!

 • Zbrusu novou modelovou řadu iPhone 12 Apple představil 13. října
 • Letos nově bez drátových sluchátek i nabíječky
 • Uživatelé standardního iPhonu 12 si stěžují na zelený displej

Apple je i dlouhé týdny po premiéře své nejnovější modelové řady stále v kurzu a zřejmě ještě bude. Těch důvodů, proč je tomu tak, je určitě víc, ale nám bude stačit, že se “spokojíme” pouze s jedním. Jablečná firma prostě letos zaválela. Aktuálně čerstvá vlajková čtveřice složená z kompaktního iPhonu 12 Mini, standardní „dvanáctky“ a vybavenějších modelů 12 Pro a 12 Pro Max  má díky různé velikosti, výbavě i ceně šanci zaujmout spoustu zákazníků.

Pokud se budete dívat na každý z modelů celkovou optikou, nedá se říct, že by v čemkoliv oproti konkurenci výrazně vynikaly. Na druhou stranu je prostě realita taková, že kdo chce “jabko” většinou u Applu dlouhé roky zůstane. Navíc má kalifornský gigant opravdu silnou fanouškovskou základnu, takže rozložení sil je jasné. A pokud by vás jen na okamžik napadlo, že u výrobců s Androidem by si vybral lépe, tak vězte, že i když se to stává, jde pouze o zlomek. Ostatní zkrátka přejít na druhou stranu barikády opravdu nechtějí.

iPhone 12 – klíčové specifikace

  • Konstrukce: hliník a sklo
  • Displej: 6,1″, Super Retina XDR OLED, 2532 × 1170 px, jemnost 460 ppi
  • Rozměry: 146,7 × 71,5 × 7,4 mm; Váha 162 g
  • Zvýšená odolnost IP68, podpora 5G a všech LTE pásem
  • Operační systém: iOS 14
  • Fotoaparát: duální (12 Mpx hlavní + 12 Mpx ultraširoký 120°), clona f/1.6 + f/2.4, OIS, až 5× digitální zoom, duální LED blesk, Deep Fusion; přední 12 Mpx, clona f/2.2*

Zelený Apple a nově i displej

Určitě to pro vás není žádná novinka. V letošním roce Apple do balení nepřibalil ani nabíječku ani drátová sluchátka EarPods. Proč? Protože se rozhodl být “zelený” a šetří životní prostředí. Díky důrazu na ekologii tyto propriety jednoduše vynechal. Kdybychom chtěli být hodně cyničtí, řekli bychom, že zelená už se stihla promítnout i jinam. Ale my takoví nejsme. To však nic nemění na tom, že uživatele iPhonu 12 momentálně trápí hodně velký problém.

iPhone 12
Zelený displej iPhonu 12 | foto: Weibo

Právě teď se web začíná doslova ohýbat pod tíhou stížností v souvislosti s displejem telefonu. Ten má nepříjemný zelený nádech. Svou troškou do mlýna přispěla i slavná “labina” DxOMark, která pro změnu ohlásila, že u několika testovaných vzorků se potýkala s panely zabarvenými do žluta. Oficiální vyjádření Applu k dispozici nemáme, ale o problému ví a celou situaci pečlivě monitoruje. Buďme upřímní: pokud jde o softwarový bug, vše by mohl vyřešit opravný balíček. Jestli je ale na vině hardware, tak je jediným možným řešením výměna za nový kus.

Total
0
Shares