Emodži, emoji

Nedejte podvodníkům na internetu šanci. Do hesel přidávejte emodži, radí lidem experti

  • Lidé tvorbu hesel stále podceňují
  • Slabou kombinaci hacker prolomí do tří sekundu
  • Pomoci odolat útokům může přidání emodži

Hesla jsou neodmyslitelnou součástí internetu. Pomáhají nám chránit peníze na bankovních účtech, zprávy v e-mailu, dokumenty v počítačích i přístup k osobním údajům. Mnozí lidé ale důležitost hesla podceňují a často používají snadno odhalitelné kombinace. Odborníci na kybernetickou bezpečnost možná právě i proto nyní přicházejí s užitečnou radou – nabádají, aby lidé začali ve svých heslech používat emodži.


Nepřehlédněte: Nová funkce ve WhatsApp zajistí maximální bezpečnost. Jak ji zapnout?


Do hesla přidejte emodži

Podle expertů ze společnosti Kaspersky Labs pouhé přidání emodži (emoji či emotikony) učiní heslo až dvakrát silnější. Pokud hledáte něco, co nebude možné snadno uhádnout, přidání „smajlíku“ poskytne další vrstvu zabezpečení.

Ačkoli většina lidí ví, že čísla, symboly a speciální znaky mohou pomoci posílit heslo, ne každý už tuší, že lze také používat emotikony, píše server The Sun. Ty jsou zřejmě nejen snadněji zapamatovatelné, ale pro hackery a další kyberzločince také představují mnohem větší výzvu.

Emodži, emoji
Zdroj: Denis Cherkashin / Unsplash

Lidé tvorbu hesel stále podceňují

„Vzhledem k tomu, že jsou k dispozici tisíce emotikon ve srovnání s pouhou hrstkou písmen a číslic, je pro hackery mnohem těžší je uhodnout,“ říká Stan Kaminsky ze společnosti Kaspersky Lab.

„Ve sbírce Unicode je více než 3 600 standardizovaných emodži, takže přidání jednoho z nich do hesla nutí hackery projít přibližně 3 700 variant pro každý symbol.“ „Z hlediska složitosti odpovídá heslo složené z pěti různých emotikon běžnému heslu o devíti znacích, zatímco sedm emotikon odpovídá silnému heslu o třinácti ‚běžných‘ znacích,“ dodává expert.

Používání emodži v heslech má však i několik nevýhod. Za prvé, ne všechny služby je podporují, včetně oblíbených poskytovatelů e-mailů, jako je Gmail a Outlook.

Nejedná se tedy o univerzální řešení. A za druhé, zadávání emotikon je poněkud obtížné a vyžaduje, abyste na klávesnici otevřeli speciální sekci pro emodži.

Zdroj náhledové fotografie: Denis Cherkashin / Unsplash, zdroj: The Sun

Total
0
Shares
2 komentářů
  1. Vážně se autor domnívá, že všechna přihlášení (především bankovnictví) podporují emoji?

Comments are closed.