UFO, UAP

Nebe nad Kyjevem je plné UFO, tvrdili ukrajinští vědci. Jejich zpráva však obsahovala školácké chyby

  • Je nebe nad Kyjevem plné UFO?
  • Astronomové věřili, že ano
  • Jejich zpráva však obsahovala hrubé chyby

Na nebi nad Kyjevem se to hemží neidentifikovanými létajícími objekty (UFO), tvrdili nedávno ukrajinští vědci z Hlavní astronomické observatoře Národní akademie věd. Uváděli, že pozorovali desítky zvláštních objektů, které nešlo identifikovat jako známé přírodní jevy. Jejich závěry byly nyní ale vyvráceny Národní akademií věd Ukrajiny, která uvedla, že v jejich práci našla nedostatky, které ovlivnily celkové vyznění zprávy.


Nepřehlédněte: Americká armáda má další videa s UFO, ale zveřejnit je nechce. Má k tomu důvod?


Ukrajinci pozorovali UFO nad hlavním městem

Studie, kterou v polovině září zveřejnili vědci z kyjevské Hlavní astronomické observatoře, popisuje značný počet objektů, jejichž povaha není jasná, včetně několika takzvaných fantomů, kteří se na obloze jevili jako zcela černí a zdálo se, že atmosférou prolétávají rychlostí až 53 000 km/h – tedy zhruba dvakrát rychleji než mezikontinentální balistické rakety.

Autoři zprávy označili tyto fantomové objekty jako UAP – vědeckou komunitou preferovaný název pro neidentifikované létající objekty neboli UFO, ale nepokusili se vyloučit zřejmější vysvětlení, jako jsou satelity, bezpilotní letouny nebo dělostřelectvo používané při probíhající ruské invazi na Ukrajinu, která začala zhruba půl roku před vydáním dokumentu.

Zprávu odflákli

Národní akademie věd Ukrajiny (NASU) nyní ukončila vyšetřování zprávy a oficiálně ji zdiskreditovala jako neprofesionální a nedostatečně vědecky podloženou. „Zpracování a interpretace výsledků byly provedeny na nevhodné vědecké úrovni a se značnými chybami při určování vzdáleností pozorovaných objektů,“ napsal panel vědců NASU v prohlášení. Tým dodal, že zpráva nesplňuje odborné požadavky pro zveřejňování výsledků vědeckého výzkumu, a nařídil, aby bylo jméno NASU z dokumentu odstraněno.

Podle Aviho Loeba, astrofyzika z Harvardovy univerzity, který nedávno publikoval kritický článek o zprávě UAP z Ukrajiny v databázi arXiv.org, astronomové zřejmě nepřesně určili vzdálenosti a polohu neidentifikovatelných objektů a tudíž také nesprávně odhadli jejich velikost a rychlost. „Správná metoda odvozování vzdáleností se nazývá triangulace, kdy pozorujete stejný objekt z různých směrů,“ řekl Loeb. „Takové údaje ale nemají,“ dodal.

UFO
Zdroj: DilanArezzo / Pixabay

UFO nebo pokročilé vojenské drony?

„Pokud by létající objekty byly skutečně tak velké, tak rychlé a tak vysoko na obloze, jak předpokládal ukrajinský tým, pak by každý vytvořil obří ohnivou kouli, podobně jako to dělá raketa nebo meteor při průletu atmosférou,“ uzavřel Loeb.

I když tedy není jasné, co přesně ukrajinští astronomové pozorovali, zda dělostřelectvo, rakety, drony nebo něco úplně jiného, vliv ruské invaze do do země by neměl být ignorován. Podle nedávné zprávy amerického Úřadu ředitele národních zpravodajských služeb (ODNI) je pravděpodobné, že přinejmenším některá pozorovaná UFO jsou ve skutečnosti utajované technologie Číny a Ruska, případně jiného státu či nevládního objektu.

Zdroj náhledové fotografie: Wikimedia Commons / Markus Trienke, zdroj: The Space

Total
0
Shares
2 komentářů
  1. Steven Greer, který je ředitelem Ústavu pro výzkum mimozemské inteligence ve své knize pod názvem: Mimozemšťané (vydané i u nás) píše, že v roce 1985 Američané vystřelili raketu s atomovou náloží na Měsíc a po vzletu do vesmíru byla deaktivována zásahem UFO a rozpadla se zcela na prach. To samé učiní tehdy, kdy vládnoucí garnitura Ruska se rozhodne použít proti jakékoli zemi na této planetě jadernou zbraň. Vědomě chce mimozemská inteligence zabránit zničení Země, neboť v ní taktéž žije a má dokonalejší technologii. Již dříve deaktivovala detonátory u raket Minuteman v Minesotě a Rusové to u nich nepřiznávají. Na naší zemi nebude díky jim nukleární zima, která ba byla důsledkem smrti obyvatelstva vyhladověním.

  2. Kéž by tomu tak bylo. Nicméně si myslím, že vy i Steven Greer byste měli trvale nosit na hlavě mokrý obklad.

Comments are closed.