UAP, UFO

Americká armáda má další videa s UFO, ale zveřejnit je nechce. Má k tomu důvod?

  • Existuje více videí s UFO, přiznává americká armáda
  • Zatím je nezveřejní. Co k tomu Spojené státy vede?

Americká armáda má k dispozici dosud nezveřejněné videozáznamy neidentifikovaných létajících objektů, ale záběry nezveřejní, protože by to ohrozilo národní bezpečnost. Uvedl to mluvčí námořnictva v reakci na žádost o svobodném přístupu k informacím (Freedom of Information Act – FOIA) podanou webem The Black Vault, který již dříve sdílel tisíce stránek dokumentů týkajících se UFO.


Nepřehlédněte: Tyto telefony Xiaomi a Redmi se stanou nesmrtelnými. Výrobce je bude aktualizovat celou věčnost


UFO nebo UAP?

Provozovatelé stránky The Black Vault podali žádost FOIA pouhý den poté, co americké námořnictvo v roce 2020 odtajnilo tři dnes již proslulá videa natočená piloty, na nichž se neidentifikovatelné letouny pohybují zdánlivě nemožným způsobem.

O více než dva roky později vláda odpověděla dopisem, který jednak potvrdil, že existují další videa UAP (Unidentified Aerial Phenomenon čili neidentifikovaný vzdušný či letecký jev) a jednak zamítl žádost o jejich předání z důvodu obav o ohrožení národní bezpečnosti.

„Zveřejnění těchto informací poškodí národní bezpečnost, protože mohou protivníkům poskytnout cenné informace týkající se operací, zranitelnosti a/nebo schopností ministerstva obrany/námořnictva,“ napsal v dopise Gregory Cason, zástupce ředitele kanceláře FOIA.

Američané jsou opatrní

Cason dodal, že námořnictvo mohlo odtajnit tři videa UAP zveřejněná v dubnu 2020 pouze proto, že již dříve unikla do médií a byla „široce diskutována ve veřejném prostoru“. Zajímavé je, že v odpovědi na žádost The Black Vault se námořnictvo nijak nepokusilo existenci dalších videí s neidentifikovatelnými objekty utajit. V archivech námořnictva zjevně existují další videa nevysvětlitelných setkání s UAP, ale kolik jich je a co přesně zachycují, to je záhadou.

V květnu letošního roku uspořádalo americké ministerstvo obrany veřejné slyšení o UFO. Týkalo se především zprávy Pentagonu, která uváděla, že vědci dokázali vysvětlit pouze jedno ze 144 pozorování neidentifikovatelných létajících objektů mezi lety 2004 až 2021.

Zdroj náhledové fotografie: CoolCatGameStudio/ Pixabay, zdroj: ScienceAlert

Total
0
Shares