Telefon, iPhone

Natočili cestovatelku v čase? Žena v Chaplinově filmu z roku 1928 prý drží v ruce iPhone!

  • Další údajný důkaz o cestování časem
  • Na 96 let starém videu je prý vidět mobil

Ve filmu Charlieho Chaplina z roku 1928 byl možná objeven důkaz o cestování v čase. Lidé si v jednom záběru všimli ženy s mobilním telefonem u ucha, který, jak správně tušíte, v tu dobu vůbec neexistoval. Informoval o tom deník Daily Star.


Nepřehlédněte: Úžasný objev: Vědci našli prastaré monstrum. V hlubinách vesmíru číhá už od počátku


Důkaz o cestování časem?

Ve starém hollywoodském filmu byl možná konečně nalezen důkaz o existenci cestování v čase, protože žena ve 20. letech minulého století zřejmě drží u ucha iPhone.

Irský filmař George Clarke si nedávno prohlížel bonusy k filmu Charlieho Chaplina Cirkus, když si náhle všiml něčeho neobvyklého. Jedna scéna ukazuje podivně oblečenou ženu v klobouku, která prochází kolem cirkusu se zebrami a drží v ruce jakýsi předmět a mluví do něj.

Na ulici není nikdo, s kým by si dotyčná mohla povídat, kromě jednoho muže v obleku, který však v záběru rychle kráčí vpřed. A je zarážející, když se zastaví uprostřed věty, jako by čekala na odpověď někoho na druhém konci hovoru.

Chaplinův němý film měl premiéru v roce 1928, tedy v době, kdy chytré telefony ještě neexistovaly. Prvním mobilním telefonem byl model Motorola DynaTAC 8300 a představen byl 3. dubna 1973. Šlo o skutečně přelomovou událost. Britský televizní pořad The Gadget Show ho vyhlásil za největší vynález všech dob. První iPhone s dotykovým displejem pak byl představen o mnoho let později, konkrétně 9. ledna 2007.

Drží v ruce iPhone?

Odpůrci teorie o cestování v čase tak předkládají jiná vysvětlení. Objevily se teorie, že se žena prostě snažila skrýt svůj obličej před kamerou. To však neodůvodňuje, proč hovoří.

„Jediné vysvětlení, které mám… je, že se jedná o cestovatelku časem,“ říká sebejistě Clarke. Skeptici však poukazují na zbytečnost používat smartphone v době, kdy neexistovala žádná mobilní infrastruktura.

Někteří komentující proto navrhují, že mohla poslouchat přenosné rádio nebo používala staromódní naslouchátko, což ale opět nevysvětluje, proč se její ústa hýbou.

Další možností je, že trpěla duševní poruchou, která způsobila, že mluvila sama se sebou a skrývala si obličej, aby to zamaskovala.

Hledání ztraceného času

Podobnou záhadu řeší lidé na videu z českého dokumentárního seriálu Hledání ztraceného času. V díle s názvem Výlety pana duchovního, který je věnován správci zámku v Žinkovech Vratislavovi Tichému, si lze všimnout ženy, která u ucha drží jakýsi předmět a mluví do něj.

Zdroj náhledové fotografie: Jenny Ueberberg / Unsplash, zdroj: CNBC, RM

Total
0
Shares
4 komentářů
  1. To jsou hlouposti. Co uděláte s mobilem, když nemáte signál? Asi ho nebudete držet v ruce, že?

  2. “Lidé si v jednom záběru všimli ženy s mobilním telefonem u ucha, který, jak správně tušíte, v tu dobu vůbec neexistoval.”
    Spíš správně víme, že to není mobilní telefon. A i když popustíme uzdu fantazie až za hranice známého možného, proč by to měl být zrovna iPhone?

  3. iPhone 🙂 🙂 🙂 Který vůl vymyslel, že to je zrovna tento typ mobilu, já v tom vidím spíš toužebné přání nějakého hloupého člena klubu iFašistů, kteří si myslí, že když si koupí předraženou elektroniku jsou pány světa a nedochází jim, že jsou jen majiteli mobilu jako každý jiný …

  4. Žádný mobil,s kým a komu by telefonovala do roku 2000 ?! Jak přes co asi když nebyla síť !!To co drží u ucha ,e pravděpodobně modlitební knížka,kterou lidé dříve i takto prováděli modlitbu, další žena ve videu si v mí pro změnu listuje! Ty knížky byli maličké aby se vešli třeba i do kapsy! Pletete lidem hlavy blbostma!!

Comments are closed.