Telefon, iPhone

Natočili cestovatelku v čase? Žena v Chaplinově filmu z roku 1928 drží v ruce iPhone!

  • Na videu z roku 28 je prý iPhone
  • Je to důkaz cestování v čase?

O cestování v čase slýcháme hlavně ve vědecko-fantastických filmech, ale video, které se teď objevilo na internetu, tuto teorii podrobuje těžké zkoušce. V Chaplinově filmu z roku 1928 je totiž vidět zvláštně oblečená žena, která drží jakýsi předmět a mluví do něj. Někteří lidé věří, že se jedná o iPhone. Problém je, že tento telefon byl světu poprvé představen až o 79 let později.


Nepřehlédněte: Češi, radujte se: Je tu nejlepší doba na pořízení Samsung Galaxy Watch6. Ušetříte až 3 tisíce


Drží žena v ruce iPhone?

Cestování v čase je jedním z nejpopulárnějších fenoménů v rámci science-fiction. Dá se uskutečnit? Mnozí jsou přesvědčeni, že ano a odvolávají se na různé důkazy. Jedním z nich má být film z roku 1928.

Irský filmař George Clarke si prohlížel bonusy k filmu Charlieho Chaplina Cirkus, když si náhle všiml něčeho velmi zvláštního. Jedna scéna ukazuje podivně oblečenou ženu v klobouku, která prochází kolem cirkusu se zebrami a drží v ruce jakýsi předmět a mluví do něj.

Někteří lidé věří, že se jedná o iPhone. Opravdu telefonovala s moderním dotykovým telefonem, nebo se jen neškodně drbala za uchem? Těžko říct!

Důkaz o cestování časem?

Skeptici však poukazují na zbytečnost používat smartphone v době, kdy neexistovala žádná mobilní infrastruktura. Tvrdí, že předmět byl pravděpodobně dobové naslouchátko. Jenže tato hypotéza má jeden háček. Žena ve videu zastavuje a s někým hovoří, i když kolem ní nikdo není, což nedává vůbec žádný smysl.

Chaplinovo video dokonce komentovaly slavné osobnosti, jako bavič Jay Leno nebo Russel Howard. „Jediné vysvětlení, které mám… je, že se jedná o cestovatelku časem,“ říká Clarke. Chaplinův němý film měl premiéru v roce 1928, tedy v době, kdy chytré telefony ještě neexistovaly.

Zdroj náhledové fotografie: Jenny Ueberberg / Unsplash, zdroj: CNBC, RM

Total
0
Shares
2 komentářů
  1. a telefon fungoval na místní wi-fi, či gsm nebo 3g, 4g?

Comments are closed.