Voyager 1

NASA řeší záhadu. Voyager 1 se zbláznil a z mezihvězdného prostoru posílá nesmyslná data

  • Sonda Voyager 1 posílá zpátky na Zemi nesmyslné údaje
  • Vědci z NASA se snaží záhadě přijít na kloub

Vesmírná sonda Voyager 1 amerického vesmírného úřadu NASA zmátla vědce. V posledních dnech začala na Zemi vysílat překvapivá data a nikdo zatím netuší, co to znamená.


Nepřehlédněte: Ufolog šokuje: Na Marsu žili mimozemšťani, tahle fotka je jasným důkazem


Voyager 1 se chová divně

Voyager 1, jedna ze dvou sond NASA vypuštěných před 45 lety a nyní nejvzdálenější vesmírné těleso vytvořené člověkem, stále funguje a posílá na naši planetu nové údaje. V posledních dnech se však přihodilo něco zvláštního, píše ScienceAlert. Ze vzdálenosti více než 22,5 miliardy kilometrů od Země odesílá zvláštní data.

NASA uvedla, že i když sonda funguje správně, zdá se, že údaje z telemetrického a řídícího systému (zkráceně AACS) neodpovídají její skutečné orientaci, což naznačuje, že je zmatená ohledně své polohy ve vesmíru.

V současnosti systém funguje tak, jak má, ale data, která vědci obdrželi, prostě neodpovídají realitě. Záhadou je rovněž to, proč, když k problému došlo, nebyl aktivován žádný systémy ochrany, který by sondu uvedl do speciálního režimu, během kterého by prováděla jen nezbytné operace.

 

Rozlousknou vědci záhadu?

Voyager 1 představuje v současnosti nejdále se nacházející lidmi vytvořené těleso. Vypuštěna byla v roce 1977 a stala se první sondou, která opustila naši sluneční soustavu. Vědci přiznávají, že nikdo nečekal, že bude signál posílat tak dlouho.

Porozumět tomu, co se „na palubě“ sondy děje, přitom pro vědce představuje skutečnou výzvu. Situaci komplikuje fakt, že data jedním směrem putují 20 hodin a 33 minut, takže jednoduchá komunikace mezi Zemí a Voyagerem 1 trvá dva dny. Zjištění problému a jeho náprava tak zřejmě bude během na dlouhou trať.

Zdroj náhledové fotografie: NASA

Total
0
Shares
6 komentářů
  1. Západní svět od doby kdy přišel o své kolonie, levné pracovní otroky a státy které okupoval a vraždil jejich občany….se zbláznil a posílá do světa nesmyslná data a dezinformace

  2. no jo Pepíčku, tak hlavně že ten východní svět je v pořádku, radši jeď do moskvy soudruhu, tady ti dobře nebude..

    1. Martínku, ty si vyměň pleny a jeď do indiánova a vlez si Bidetovi do vejfuku. 🤑

  3. Sonda vypuštěna v r. 1977. Je prej úplně nejdále, kam se Technika, zpotvořená homo killeris, zatím dostala. V kosmickém měřítku, to dělá neuvěřitelných 20h a 33min. 🙄

  4. Vypada to, ze sonda dosahla do nerenderovane oblasti. Pan Buh musi prenastavit zobrazovani detailu v simulaci, pak bude mit zas na chvili pokoj. Nebo ze by ho uz taky zasahla krize s grafickyma kartama?

  5. Už je to tak daleko, že tam může fungovat všechno jinak. Spíše mne zaráží, jak je možné, že s naší planetou ještě komunikuje. Naprosto nepředstavitelné. V tomto oboru, jsme opravdu dobří.

Comments are closed.