Facebook

Napsal vám Facebook, že porušujete autorská práva? Nevídaný podvod nachytá i zkušené uživatele

  • Facebook rok čelí další vlně podvodů.
  • Nebuďte si jistí, že nenaletíte.

Na Facebooku se šíří nový podvodný způsob, jak lidem ukrást účet. Strategie útočníků spočívá v tom, že uživatelům posílají falešnou zprávu, ve které je straší hrubým porušením autorských práv.


Nepřehlédněte: Xiaomi už začíná testovat HyperOS 3.0 s Androidem 16. Na jakých telefonech?


Další podvod na Facebooku

Podle společnosti Statista je Facebook nejpopulárnější sociální sítí na světě a podle statistik Sprout Social třetí nejnavštěvovanější webovou stránkou, hned po vyhledávači Google a platformě YouTube, která zprostředkovává přístup k videím.

Před novým podvodem na Facebooku varuje firma Check Point Software Technologies, jejíž nástroje detekovaly novou phishingovou kampaň. „Kyberzločinci používají automatizovanou poštovní službu Salesforce jako marketingový nástroj. Jinými slovy, neporušují žádné podmínky ani bezpečnostní systémy Salesforce. Službu používají normálně a rozhodli se neměnit ID odesílatele, takže zpráva přichází z e-mailové adresy noreply@salesforce.com,“ vysvětlil expert Petr Kadrmas.

Aby uživatel sociální sítě nic neodhalil, e-maily obsahují různě upravená loga Facebooku. Důležitější však je samotné sdělení zprávy, která vyhrožuje porušením autorských práv. V jednom z e-mailů například stálo: „Bylo nahlášeno, že vaše nedávná aktivita může být v rozporu se zákony o autorských právech.“

Pokud uživatel zprávě uvěří a na odkaz v dobré víře klikne, je přesměrován na falešnou stránku podpory Facebooku. Ta, jak asi tušíte, žádá o zadání přihlašovacích údajů, aby bylo možné vše přezkoumat a nedošlo k zablokování účtu.

Muž, telefon
Zdroj: katemangostar / Freepik

Nenechte se napálit a používejte hlavu

Když podvodníci získají přihlašovací údaje facebookových stránek, mohou měnit obsah, manipulovat zprávami nebo mazat příspěvky. A mohou také změnit bezpečnostní nastavení (přístupové údaje), což může skutečným správcům/majitelům znemožnit opětovný přístup k účtu.

Jedná se o druhý podvod na Facebooku v krátké době za sebou. Nedávno jsme vás informovali o kampani, která byla zaměřená na uživatele chatovací aplikace Messenger. V podvodné textovce se snažili falešní správci vystrašit lidi smyšlenou historkou o deaktivaci účtu. Ve skutečnosti jim však šlo o přihlašovací údaje. Jakmile je získali, ihned je zpeněžili na hackerských fórech a Temném webu (Dark web).

Zdroj náhledové fotografie: Solen Feyissa / Unsplash, zdroj: Check Point

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..