Facebook

Obrovská chyba Facebooku, hlásí naštvaní lidé. Nechtěně odstranil nepostradatelné tlačítko

  • Facebook je rozbitý, stěžují si uživatelé
  • Narazili na neobvyklý problém

Na sociální síť Facebook se valí kritika. Majitelé mobilních telefonů s operačním systémem Android si totiž všimli otravného problému. O co jde? Stěžují si na ztrátu jednoduché, ale pro používání aplikace naprosto klíčové funkce.


Nepřehlédněte: Nabušený superphone Xiaomi 14 Ultra dorazí. Máte se na co těšit, výbava bude jedinečná


Facebook pro Android je bez tlačítka

Žádná sociální síť není bez chyb. Něco takového, co se před několika hodinami přihodilo majitelům s telefony se systémem Android, ale nepamatujeme. Lidé jednoduše ztratili funkčnost tlačítka Zpět, které se na smartphonech nachází ve spodní části obrazovky (nebo funguje jako gesto od okraje obrazovky).

Toto tlačítko jednoduše umožňovalo lidem udělat krok zpět z dané stránky na hlavní nástěnku (např. z fotky, videa či webové stránky). Jeho funkce zmizela ze dne na den během včerejška a lidé si na to začali ve velkém stěžovat, především pak na sociální službě X (dříve Twitter).

„Facebook se zbláznil,“ píší zoufalí uživatelé. Tlačítko Zpět podle všeho zmizelo po aktualizaci na verzi aplikace v439. I když nevylučujeme, že chyba může být i v algoritmech Facebooku nebo na straně jeho serverů a sociální síť důležitý prvek do aplikace automaticky vrátí na pozadí (bez zásahu uživatele). Problém se týká všech chytrých telefonů s Androidem a je plošný, tedy nevztahuje se pouze na vybrané smartphony a regiony, například Evropu.

Muž, telefon
Zdroj: katemangostar / Freepik

Lidé s iPhony jsou v klidu

Ztrátu důležitého tlačítka můžeme potvrdit i my v redakci, kde ovšem telefony s Androidem obvykle používáme jen jako těžítka. Tím chceme říct, že chyba se netýká aplikace Facebook pro chytré telefony Apple iPhone s operačním systémem iOS.

Lidé s Androidem se pokusili aplikaci ze svého smartphonu smazat a znovu nainstalovat, ale nepomohlo to. Bude tak zřejmě nutné počkat, než vyjde oficiální oprava, kterou bude možné stahovat prostřednictvím katalogu Google Play.

Zdroj náhledové fotografie: Solen Feyissa / Unsplash, zdroj: X, piunikaweb

Total
0
Shares