Facebook

Takhle vám ukradnou profil na Facebooku. Nenechte se nachytat novým podvodem

  • Objevil se nový podvod na bazaru Marketplace
  • Podvodným odkazem vám zločinci ukradnou účet na Facebooku
  • Stačí jednou neopatrně kliknout

Podvodníci na internetu objevili nový trik, kterým se pokouší obalamutit důvěřivé uživatele. Ozvou se vám na inzerát, ale namísto peněz nabídnou výměnu za svoje zboží. Jako „důkaz“ přiloží odkaz na Facebook Marketplace. Ten je ale podvodný a na nic netušící oběť se valí velký problém.


Nepřehlédněte: Pozor na falešného kurýra DPD: Tuhle podvodnou SMS zprávu může dostat každý Čech


Na Marketplace řádí podvodníci

Na tuto zákeřnou praktiku internetových šmejdů upozornil server Chip. Funguje vlastně velmi promyšleně: Podvodník na Facebooku Marketplace vám nabídne směnu zboží za zboží a pošle vám k tomu svůj vlastní odkaz na Marketplace.

Pakliže na zvláštně vypadající URL adresu kliknete, budete přeneseni na přihlašovací bránu, která připomíná hlavní stránku Facebooku. Podvod tkví v tom, že veškeré údaje, které do předpřipravených kolonek zadáte (e-mail a heslo), budou automaticky předány podvodníkům.

Facebook
Zdroj: LoboStudioHamburg / Pixabay

Riskujete svůj účet na Facebooku

Co se může stát? Pokud nemáte na svém profilu na Facebooku aktivované dvoufaktorové ověření pomocí SMS nebo přihlášení na jiném zařízení, můžete se se svými facebookovým účtem rozloučit.

Vaše přihlašovací údaje mají v tu ránu v držení podvodníci, kteří většinou jako první změní přístupové heslo, abyste se nemohli znovu přihlásit. Následně mohou vaše data prodat dalším šmejdům, anebo se přes váš účet pokusí napadnout vaše blízké.

Dávejte si na podobné podvody pozor, šíří se především na internetovém inzertním portálu Facebook Marketplace. Podobných podvodů je ale plný třeba i WhatsApp, anebo další inzertní portál Bazoš.

Zdroj náhledové fotografie: Solen Feyissa / Unsplash, zdroj: Chip

Total
0
Shares