Telefon, iPhone

Nalezené video z roku 1938 má dokazovat, že cestovatelé v čase existují. Jak je možné, že dívka chatuje na iPhonu?

  • Lidé našli další údajný důkaz o cestování časem
  • Na 85 let starém videu je prý vidět iPhone

Nedávno objevené záběry z roku 1938 mají podle některých dokazovat, že cestovatelé v čase jsou skuteční, protože je na nich zachycena žena, která textuje na iPhonu.


Nepřehlédněte: WhatsApp dostává nezbytnou aktualizaci. Přináší řadu novinek pro Android i iPhone


Škrábe se za uchem nebo volá z iPhonu?

Na dobovém videu lidé kráčejí po ulici směrem ke kameramanovi a pokud se na něj podíváte podrobněji, můžete zřetelně vidět, jak jedna mladá žena drží u ucha něco, co se podezřele podobá mobilnímu telefonu. Někteří lidé se proto domnívají, že 85 let staré záběry přinášejí definitivní důkaz, že cestování v čase je skutečné.

Na videu je vidět dívka, která si drží ruku u obličeje, jako kdyby zrovna s někým volala přes smartphone, přestože tento přístroj byl vynalezen až o desítky let později. Když dáma, oblečená do stylových šatů ze 30. let uplynulého století, dává mobil pryč od ucha, lze poznat, že jde o tmavý předmět velikosti ruky; stejných rozměrů jako dnešní moderní smartphony.

Celá věc je o to pikantnější, že jeden komentují tvrdí, že tajemná žena ve videu je jeho prababička: „Paní, kterou vidíte, je moje prababička, Gertruda Jonesová. Bylo jí sedmnáct let. Ptal jsem se jí na toto video a ona si ho pamatuje zcela jasně.“

„Říkala, že Dupont (majitel závodu, pozn. red.) měl v továrně oddělení telefonní komunikace. Experimentovali s bezdrátovými telefony. Gertruda a pět dalších žen dostaly tyto bezdrátové smartphony na týden na vyzkoušení,“ tvrdí sebejistě a dodává: „Gertruda mluví s jedním z vědců, který drží v ruce další bezdrátový telefon a který je napravo od ní, když prochází kolem.“

Obraz zmátl i šéfa společnosti Apple

iPhone od americké společnosti Apple lze podle konspiračních teoretiků identifikovat i v díle nizozemského umělce Pietera de Hoocha. Muž v pravé části slavné malby drží v ruce malý předmět, zatímco se na něj dívá žena a pes. Zastánci záhad jsou skálopevně přesvědčeni o tom, že se jedná o cestovatele v čase, který telefonuje z iPhonu.

Když šéf americké technologické společnosti Apple Tim Cook v roce 2016 během své cesty do Amsterdamu obraz v tamním muzeu spatřil, zaujal ho natolik, že poté na tiskové konferenci s humorem řekl: Vždycky jsem si myslel, že vím, kdo vynalezl iPhone, ale teď už si vůbec nejsem jistý.“ „Na jednom z obrazů byl iPhone. Je těžké ho vidět, ale přísahám, že tam je,“ dodal tehdy žertem.

Pieter de Hooch
Zdroj: Wikimedia Commons / volné dílo

Zdroj náhledové fotografie: Jenny Ueberberg / Unsplash, zdroj: Irishmirror

Total
0
Shares
1 komentář
  1. A jak by ten telefon asi fungoval, když v roce 1938 nebyla ani sít GSM, ani satelity, ani internet. 🙂
    a věřím, že pro komunikaci by cestovatelce časem dali něco míň nápadného.. až to bude jednou možné:)

Comments are closed.