WhatsApp

WhatsApp dostává nezbytnou aktualizaci. Přináší řadu novinek pro Android i iPhone

  • WhatsApp přináší v nové aktualizaci celou sadu zajímavých novinek
  • Dočkají se uživatelé, kteří rádi posílají hlasové zprávy i jiná multimédia

Aplikace WhatsApp dostává další bezplatnou aktualizaci. Na obou hlavních mobilních systémech přináší dohromady několik opravdu příhodných novinek, které ocení jak uživatelé sázející na klasické chatování, tak lidé, kteří využívají třeba i hlasové zprávy.


Nepřehlédněte: WhatsApp dostává další vylepšení. Je potřeba znát tajný kód, abyste se dostali do konverzace


Jednorázové hlasové zprávy ve WhatsAppu

První novinkou je funkce odeslání hlasové zprávy s možností jen jednoho přehrání. „V roce 2021 jsme zavedli tuto funkci pro fotografie a videa, abychom vašim zprávám přidali další vrstvu bezpečnosti. Dnes vám s potěšením oznamujeme, že nyní můžete poslat hlasovou zprávu, která po vyslechnutí zmizí,“ uvedla společnost WhatsApp v příspěvku na svém blogu.

Pokud chcete takovou jednorázovou hlasovou zprávu odeslat, rozbalte rozhraní s nahráváním hlasové zprávy a napravo zaklikněte malou jedničku. Objeví se hláška, že „hlasová zpráva je nastavena na jednorázového zobrazení“.

Hlasové zprávy na WhatsAppu
Zdroj: Meta

Další novinky

Nejde však o jedinou novinku, kterou WhatsApp v rámci této větší aktualizace přináší. Nyní máte například možnost si jednotlivé chaty uzamknout tzv. tajným kódem. Pokud někdo získá přístup k vašemu telefonu, případně pokud mobil s někým sdílíte, citlivé konverzace jen tak nenajde.

Další důležitou novinkou jsou přezdívky. Nyní si můžete zvolit vlastní přezdívku, pod kterou vás budou moci vyhledávat další uživatele. Abyste se tak s někým na WhatsAppu spojili, nebudete potřebovat telefonní číslo, pokud ho druhé straně kupříkladu nechcete sdělit.

V neposlední řadě WhatsApp vylepšil odesílání obrázků, které nově konečně můžete posílat v plné kvalitě bez nutnosti odesílat je jako dokumenty. Stačí zvolit obrázek k odeslání a těsně před odesláním nahoře zakliknout HD kvalitu namísto SD kvality.

Zdroj náhledové fotografie: Sara Kurfeß / Unsplash, zdroj: Mirror, WhatsApp

Total
0
Shares