Xiaomi 13

Na telefonech Xiaomi, Redmi a POCO přestaly fungovat bezkontaktní platby. Poradíme, jak se problému zbavit

 • Nefunguje placení u obchodníka, hlásí uživatelé
 • Důvodem je aktualizace s nadstavbou MIUI 14

Pokud máte telefon Xiaomi, Redmi nebo POCO a na MIUI 14 jste zatím neaktualizovali, tak ještě počkejte! Na internetu se to v posledních dnech množí příspěvky zklamaných uživatelů, kteří hlásí, že jim nefungují bezkontaktní platby. Kdo je tedy zvyklý platit v obchodě mobilem, měl by se MIUI 14 obloukem vyhnout.


Nepřehlédněte: Češi, pozor! Když na telefonu uvidíte tuto barevnou tečku, znamená to, že vás někdo špehuje


Na telefonech Xiaomi nefunguje placení u obchodníka

MIUI 14 je očekávaná aktualizace pro chytré telefony čínského Xiaomi a jeho levnějších značek Redmi a POCO. Ve většině případů je navíc ještě navázána na operační systém Android 13.

A i když vývojáři vše ladili po dobu několika měsíců, nějakým nedopatřením přehlédli chybu, která způsobuje, že nefungují bezkontaktní platby přes NFC. Na oficiálním fóru Xiaomi na problém upozorňují majitelé Xiaomi 11 Lite 5G NE, Xiaomi 11T, Xiaomi 12 a dalších smartphonů.

Muž, telefon
Zdroj: katemangostar / Freepik

Jak se chyba projevuje?

Pokud telefon přiložíte k platebnímu terminálu, dojde k zamítnutí platby a zobrazení hlášky „Karta zamítnuta“. Uživatelé tvrdí, že před aktualizaci vše fungovalo normálně, ale po nainstalování MIUI 14 je tomu přesně naopak.

Uživatelé pátrali a podařilo se jim zjistit, proč NFC nefunguje. Důvodem je funkce v MIUI 14 nazvaná Duální aplikace. Kdo ji používá, tomu NFC nefunguje. Kdo chce tedy svým Xiaomi telefonem v obchodech nadále platit, musí ji okamžitě vypnout.

Jak funkci Duální aplikace vypnu?

 • Otevřete aplikaci Nastavení
 • Přejděte do sekce Aplikace
 • Pokračujte do sekce Duální aplikace
 • Klikněte na ozubené kolečko v pravém horním rohu
 • Přejděte do sekce Odstranění účtů duálních aplikací
 • Klepněte na pole Odstranit
 • Restartujte telefon

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: Xiaomi, XM

Total
0
Shares
8 komentářů
 1. Pro mě jsou mnohem důležitější ty duální aplikace.

 2. Měl jsem stejny problém s placením. Duální aplikaci mam zapnutou stale. Po dvou tydnech jsem zkusil zaplatit a najednou funguje…

 3. Já teda mám MIUI 13 a Xiaomi Mi 11, ale platba kartou přes Google peněženku se nedá provést od 13. ledna. MIUI 14 ke mně ještě nedorazilo, takže ten problém nebude tady, ale v aplikaci Peněženka, i po aktualizaci ještě pořád nefunguje jako předtím. Páni z Googlu by se měli zaměřit na její opravu…

  1. Měl jsem stejný problém. Po odebrání karty a znova přidání. Funguje.

 4. Já teda mám MIUI 13 a aplikace Peněženka už nefunguje od 13. ledna. Problém bude zřejmě v samotné aplikaci, i po její aktualizaci se nedá s ní platit.

 5. mne sa včera odjebali dajaké čipy na xiaomi poco x3 PRO lebo aktualizácia

 6. Ne nemusí je vypnout, stačí najet v nastaveni na NFC a změnit v nastavení pozice bezpečnostních prvků ze SIM peněženky na HCE peněženku a vše zase bude fungovat

Comments are closed.