WhatsApp

Na stovkách telefonů přestane brzy fungovat WhatsApp. Co je důvodem?

  • Po několika měsících chystá WhatsApp další čistku 
  • Ověřte si, jestli se změna dotkne i vás

Možná WhatsApp používáte a možná ne. A třeba ho používáte jen párkrát do roka, přesto byste měli vědět, že aplikace přestane brzy fungovat na stovkách telefonů, z nichž některé stále používají i mnozí Češi.


Nepřehlédněte: Tragický osud Titanicu prý předvídala celá řada lidí! Desítky cestujících odmítly nastoupit na palubu


WhatsApp uklízí

Aplikace WhatsApp pravidelně aktualizuje své funkce a přichází s novými. Teď se chystá ukončit podporu na dalších starších telefonech. Upozornili na to redaktoři serveru WABetaInfo, kteří se pravidelně pitvají v kódu aplikace.

Výzkumníci tvrdí, že o podporu přijdou stovky chytrých telefonů. Z kódu neveřejné verze WhatsAppu totiž vyčetli, že vývojáři od podpory odstřihnou smartphony, které běží na operačních systémech starších než Android 5.0 Lollipop.

„WhatsApp ukončí podporu starších verzí systému Android, aby zajistil, že aplikace bude moci využívat nejnovější bezpečnostní funkce a poskytovat co nejlepší uživatelské prostředí. Zároveň také umožní vývojářům soustředit se na nové funkce pro většinu uživatelů novějších verzí operačního systému,“ uvádí redaktoři WABetaInfo.

WhatsApp p
Zdroj: Sara Kurfeß / Unsplash

O podporu přijdou i iPhony

Změny se však týkají i uživatelů telefonů Apple iPhone. Jak píše server Gearrice, WhatsApp nedávno ukončil podporu systémů iOS 11 a starších verzí – lidé tak musí mít nainstalovaný iOS 12 nebo novější.

Pokud nechtějí lidé o WhatsApp přijít, musí svá stávající zařízení aktualizovat na novější verzi operačního systému, případně si pořídit modernější telefon. Žádné jiné možnosti bohužel nemají. To platí jak v případě iPhonů, tak v případě mobilů s operačním systémem Android.

Zdroj náhledové fotografie: antonbe / Pixabay, zdroj: Gearrice

Total
0
Shares
1 komentář
  1. to je ale strasny. co budu ted delat ?
    hm dal mi to bude jedno.

Comments are closed.