Space Perspective

Na okraj vesmíru už příští rok. Lístek do superbalonu s koktejlovým barem vyjde na 3 miliony

  • Takhle má vypadat první turistický salonek ve vesmíru
  • Interiér nabídne polohovací sedačky i koktejlový bar

Cesta luxusním zaoceánským parníkem je sice fajn, ale ani zdaleka se nevyrovná tomu, co náročným zákazníkům již brzy nabídne americký startup Space Perspective. Ten se rozhodl vozit lidi do kosmu, respektive do stratosféry, na palubě ultramoderního balonu.


Nepřehlédněte: Dostane váš telefon Xiaomi, Redmi nebo POCO systém HyperOS? Takto to snadno zjistíte


Space Perspective slibuje let ve velkém stylu

Představte si, že cestujete dostatečně vysoko, abyste viděli úchvatné zakřivení Země na pozadí vesmíru, a to nikoliv během krátkého a vysoce adrenalinového letu raketou, ale během luxusního a poklidného výletu do stratosféry. Přesně takový zážitek lidem nabídne společnost Space Perspective se svým balonem Spaceship Neptune.

Balon je určen pro jednoho pilota a celkem osm pasažérů, kteří za vstupenku zaplatí 125 tisíc dolarů, v přepočtu asi 3 miliony korun. Odměnou za tuto astronomickou částku jim budou nejen oslnivé výhledy na Zemi, ale také značné pohodlí, informuje server Daily Star.

Cesta balonem na šest hodin

Na palubě bude návštěvníky čekat bar s koktejly a Wi-Fi připojení, aby dechberoucí videa a fotografie mohli okamžitě sdílet na internetu.

Space Perspective slibuje, že v interiéru kapsle bude udržována příjemná teplota pomocí systému tepelné regulace a reflexních nátěrů na vnějších plochách, které zminimalizují ohřev od slunečního záření.

Dále kabina nabídne toaletu, polohovatelná sedadla a pohovky včetně náladového a pocitového osvětlení, které cestě do nebes dodají tu správnou atmosféru.

Balon cestující vynese do výšky 30 kilometrů během asi dvou hodin a další dvě hodiny budou mít cestující na jedinečnou vyhlídku. Zbylé dvě hodiny pak bude luxusní kabina klesat směrem k oceánu, kde na zákazníky bude čekat přistavená loď, která je odveze na pevninu.

Celkem návštěva „vesmíru“ zabere šest hodin času. První adrenalinové výlety chce firma Space Perspective uspořádat již na začátku roku 2024.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem Space Perspective, zdroj: Daily Star

Total
0
Shares
3 komentářů
  1. V CGI animaci poletíte tak leda na dlažbu. Nepoletí nikdy nikam. Nemají ani funkční prototyp a prej že už za rok. Nenechte se vysmát.
    A ikdyby ze strachu z žalob něco dohromady spachtili, umřít se dá levněji dole na zemi. Je to scam, nic víc.

  2. Tak vyznavači placeté země, aby začli šetřit jinak se o své pravdě na vlastní voči nepřesvědčí…

  3. Tahák léta 2024! “Vyměňte IMPLOZI u Titaniku, za EXPLOZI u Sojuzu!”

Comments are closed.