Muž, telefon

Muži přišla od O2 faktura na půl milionu. Doplatil na hloupou chybu a přitom stačilo tak málo

 • Když ztratíte telefon, okamžitě nechte zablokovat SIM
 • Jinak se můžete dostat do pěkné šlamastyky

Muž z Velké Británie nevěřil vlastním očím, když mu od O2 přišlo měsíční vyúčtování na neuvěřitelných 20 tisíc liber, v přepočtu 540 tisíc korun. Může jen litovat, že operátorovi okamžitě nenahlásil krádež telefonu a nenechal zablokovat SIM. V rozhovoru pro tamní média uvedl, že šance, aby tuto částku někdy zaplatil, se rovná nule. 


Nepřehlédněte: Zmizí semafory z evropských měst? S nástupem elektromobilů s umělou inteligencí už nebudou potřeba!


Muž nevěřil vlastním očím

Muž, který nezveřejnil svou totožnost, se na Redditu podělil o obrázek faktury od O2 na 20 973 liber, která mu byla podle jeho slov vystavena poté, co mu byl v zahraničí ukraden telefon. Na výpisu jsou uvedeny poplatky za volání ve výši 17 444 liber a k tomu DPH ve výši 3 495 liber.

Nešťastník uvedl, že poté, co si všiml, že mu chybí telefon, okamžitě kontaktoval společnost O2. Přesto zloděj dokázal z nezabezpečeného mobilu uskutečnit více než 800 hovorů na čísla se zvýšenou sazbou.

Chlapík si teď na internetu stěžuje, že si ho na reklamačním oddělení předávají jako horkou bramboru. Žádnému ze zaměstnanců O2 se prý jeho případ nechce řešit. Naproti tomu uživatelé sociální sítě Reddit pro něj mají jen slova pochopení.

telefon, mobil
Zdroj: Jonas Leupe / Unsplash

Za blbost se platí…

Jeden napsal: „Pracoval jsem pro operátora 13 let. Nebudete to muset platit. Prostě na ně dál tlačte. Už jsem to řešil mnohokrát.“ Jiný údajný zaměstnanec mu poradil, aby u O2 podal stížnost a v případě problémů se obrátil na ombudsmana. Další pak uvedl: „U všech operátorů to funguje tak, že pokud nahlásíte krádež do 24 hodin, nemusíte platit vůbec nic. Zatímco od 24 do 72 hodin si účtují pouze 25 % ze vzniklé škody. Netuším, jestli uspějete, ale rozhodně to stojí za zkoušku.“

Na internetových stránkách britského O2 se nicméně uvádí, že zákazníci musí co nejdříve nahlásit svůj telefon jako odcizený, aby mohla být SIM karta zablokována. Doslova se tam píše: „Krádež nebo ztrátu telefonu musíte nahlásit okamžitě, protože jste zodpovědní za náklady, dokud není SIM zablokovaná.“

Šance, že se okradený muž z placení astronomické částky vykroutí, se tak blíží nule. A mimochodem, za stejnou netečnost se platí i v Česku. Proto vždy, když dojde ke ztrátě nebo odcizení vašeho telefonu, okamžitě kontaktujte operátora, aby SIM zablokoval.

Zdroj náhledové fotografie: katemangostar / Freepik, zdroj: Daily Star

Total
0
Shares
26 komentářů
 1. mozna staci zablokovat placene slizby sms a hovory osobne na pobocce pak uz si muze volat kam chce a nc nefunguje

  1. Asi tu je dost měšťáků a telefonistů co jsou furt na telefonu tak by to během vteřiny zjistili že jim chybí.. No na této planetě je naštěstí ještě příroda a vy asi většina tak když je člověk někde na horách tak není furt na telefonu a když už ho ztratí nebo mu ho někdo vezme, tak většinou nemá druhý telefon aby to mohl hned řešit 😀 a nejblíže je třeba vesnice 2 dny cesty 🙁 no tym padem je v pr.. když to nahlasí třeba až o týden později.. a zaleží kde v zahraničí.. někde by musel počkat až než se vrátí dom.. Dost se mluví že lidi chodí málo do přírody a když už tam jdou tak je pak stejně nepodpoří 😀

  2. Nevím, nakolik to je vymyšlené. V nezabezpečeném mobilu nemůžete mít například funkční bankovní aplikaci…🙄

 2. Pokud by náklady nesl operátor – vyrojily by se stovky případů fingované “krádeže v zahraničí”, protože na tzv. barevných linkách se dají vydělat miliony.

  1. Tak ono samozřejmě na tom má lví podíl i operátor, stačí aby automaticky každý zákazník měl nastavený limit třeba na trojnásobek měsíčního paušálu a k tomuto nedojde. Pokud bez problémů pustí volání za půl miliionu je to prostě chyba.

   1. Ale právě z toho důvodu to operátor neudělá. On neplatí…

  2. Treba by potom operatori meli tyto linky defaultne zablokovane a musel by je uzivatel autorizovane povolit…. HNED by jich ubylo presne podle zajmu uzivatelu myslim ze asi tak na 0! Tyto linky v 99% nejsou nic jineho nez zlodejina a operator v tom jede taky!!!

  3. Pokud vím, O2 má oddělení, které při podezřele vysokém čerpání služeb kontaktuje zákazníka nebo i zablokuje služby, divné že v tomhle případě nic neudělali

 3. Že O2 nepomůže mě nepřekvapuje, sami totiž běžně scamují. Absolutně hrozná korporace, raději utéct jinam.

 4. A proto bych si Nikdy Nepořizoval Paušál !
  Levné Volání si lze pořídit s Internetovým Operátorem na Kredit a to do celého světa !
  Internet v Mobilu taky na Kredit s nějakým Balíčkem, dle spotřeby .
  Neplatím nic měsíčně, Kredit nabíjím dle spotřeby, nebo taky ne .

 5. Ten člověk asi neměl řádně zabezpečený přístup do telefonu jinak si to nedovedu vysvětlit. Navíc si toho musel všimnout asi za dlouhou dobu, když ten údajný zloděj dokázal volat 800x. I kdyby byl 1 hovor 1 minutu tak si to že mu telefon chybí všiml až za víc jak 10 hodin.
  Tady něco nehraje

  1. Nehraje mi to taký nenahlasil to do 24hodin a ani do 72hodin když píšu že vtedy by mel 25 procent zaplateno ale nemel nic takže ozval ažpo 72 hodín jenže tu píšu že jsi to všiml po 10hodinách a hned volal….ja když pracoval v Česku mal kartu tmobile a internet volani smsky v cene za 350kč a hlavne nastavene maximum 1000 kč mi může zamesíc stahnut…a hlavne mobil na zamek..ale je pravda ze pred 5rokmi som nemal zabezpečení mobil a stratil jsem ho….

 6. MOC TO NECHÁPU. SIM KARTU I TELEFON MÁ VĚTŠINA LIDÍ ZAHESLOVANOU,JINAK BY PÁN NEMOHL VYUŽIVAT PLATBY MOBILEM ATD…TAKŽE TELEFON NIKDO NEOTEVŘE A SIM KARTU VLOŽENOU DO JINĚHO TLF. BEZ HESLA NEPOUŽIJETE,,,,

  1. Upřímně, čtyři znaky asi prolomí do minuty, odemknutí telefonu na šest znaků asi není potřeba, když mám SIM najednou v jiném. Jsou speciálně vytvořená čísla zpoplatněná třeba stovkami a možná více Kč za minutu, nebo dárcovská SMS. Pán sám na dovolené třeba měl starý telefon a není na něm každou minutu. Sám jsem to zažil a jen díky telefonu přítelkyně jsme dokázali nahlásit zablokovaní během 1 hodiny. Ale zpětně to prý trvalo operátorovi několik hodin.

   1. 4 znaky do minuty? Vytáhl jsem z kontejneru nějaký sateltiní přijímač, který byl zaheslovaný dětským zámkem – na 4 znaky. Po asi 3sté kombinací mě to přestalo bavit.

 7. MOC TO NECHÁPU. SIM KARTU I TELEFON MÁ VĚTŠINA LIDÍ ZAHESLOVANOU,JINAK BY PÁN NEMOHL VYUŽIVAT PLATBY MOBILEM ATD…TAKŽE TELEFON NIKDO NEOTEVŘE A SIM KARTU VLOŽENOU DO JINĚHO TLF. BEZ HESLA NEPOUŽIJETE,,,,

 8. To je smutné…

  Na druhou stranu, je to systémová chyba, za kteoru mohou politici a operátoři..
  Mělo by to být logick a utomaticky ošetřeno ve prosopěch nás spotřebitelů..
  Je zarážející, že nechávají nás lidi v těěchto kriminálních aktivitách “vykoupat”.

  Už dávno, mělo být toto ošetřeno a nastaveno drasticky proti těm, kteří takové aktivity provádí..
  Jsem si jist, že firmy,které nám poskytují internetové a telefonní služby by toto mohli rychle vyřešit.
  Proč nechtějí? Nemělo by jim to být nařízeno?

 9. Zásadní je to vaše “většina”. Někteří ne. Sám pár takových znám.

 10. Akorát zapomněli říct jak, když telefonní budky jsou zrušený.
  Jinak je to neskutečná drzost telefonovat na cizí účet.

 11. V článku se píše : Doslova se tam píše: „Krádež nebo ztrátu telefonu musíte nahlásit okamžitě, protože jste zodpovědní za náklady, dokud není SIM zablokovaná.“ ….. Ale on O2 kontaktoval okamžitě po zjištění krádeže !!

 12. Ohlásil krádež ? Suma je tedy předmětem trestného činnu a operátor je pojištěn. Zkoušet splátkový kalendář může leda na důchodce.

 13. Takže ten zloděj volal dva dny nebo i víc nonstop, jeden hovor za druhým? Nebo pán zjistil ztrátu až po několika týdnech? Nebo jsou v UK ty hovory se zvýšenou sazbou ještě mnohem dražší než u nás?

 14. Dobrý den
  Chtěl bych reagovat, na chování operátorů callcentra. Zablokování SIM karty z právnického hlediska je to velký problém. I když je volající identifikován heslem. Moje zkušenost: V internetovém pravěku jsem si na MT NOKIA N95 nainstaloval aplikaci z OPERAMINI, kontrola virů. PO KONZULTACI s IT člověkem, jsem si ji nainstaloval. Jaké bylo pro mě překvapení, když můj MT po 24 hodm po instalaci se zažal dožadovat připojení k i internetu a vytáčel a uskutečňoval hovory a uživatel mohl jen zírat. Když jsem zavolal na operátora, po určitý chvíli mě spojili s datovým centrem. Nakonec zjistili, že jsem byl ve finále připojen přes jiného operétora a IT člověk,který i tu aplikaci schválil nakonec toho červíčka našel v JAVA scriptu. Nic není zadarmo!!!!!

 15. Tak mně by zloděj mohl provolat maximálně ty tři stovky, co jednou za dva měsíce dobíjím na předplacenou kartu.

Comments are closed.