Bigfoot

Muž si prohlížel mapy na Googlu a našel na nich bájného tvora. Poznáte, o koho se jedná?

  • Sociálními sítěmi se šíří podivuhodný nález jednoho muže
  • Ten prý na Google Earth spatřil bájného Bigfoota

Google Earth je výborná služba pro lidi, kteří například chtějí vědět, jak vypadá destinace, kam se chystají. Na druhé straně je také nekonečným zdrojem zajímavostí. Kdo se pozorně zadívá, může objevit třeba chlapce, kteří se za bílého dne perou na ulici, nebo nahé zadky. Ale to je jen špička ledovce. Stačí pár kliknutí a vezme vás třeba i na místo, kde odpočívá vrak slavné německé bitevní lodi Bismarck. A podle mnohých nyní také dokázala rozluštit záhadu, která lidem nedala spát dlouhé desítky let.


Nepřehlédněte: Mimořádné video ukazuje, jak asteroid velký jako žirafa prolétá kolem Země


Další záhada na Googlu

Lidé z fóra reddit si všimli tvora, který připomíná legendárního Bigfoota. Tajemná postava se nachází se na souřadnicích 38°16’24” s. š. 108°08’32”, což odpovídá poloze okresu Montrose v západním Coloradu. Pravdou je, že postava na snímku vypadá přinejmenším podezřele a když nic jiného, tak evokuje medvěda nebo vysokého člověka v převleku.

Jeden z členů skupiny badatelů na redditu řekl, že tuto oblast dobře zná, a vyprávěl, že když toto místo dříve navštívil, neměl z ní dobrý pocit. „Vlastně tu oblast docela dobře znám. V Montrose jsem žil 26 let a na náhorní plošině Uncompahgre Plateau jsem tábořil a chodil na túry,“ napsal.

„Na té trase byl jeden úsek, ze kterého mi občas nejasným a nedefinovatelným způsobem běhal mráz po zádech, a nejméně jeden další člověk, kterého znám, říkal o té oblasti totéž. Vím, že náhorní plošina Uncompahgre Plateau je velká, drsná a přinejmenším potenciálně choulostivá.“

Jiný uživatel pak napsal, že to může být doslova cokoli, třeba i obyčejná louže nebo nerovnost terénu. Někteří si pak všimli, že postava, ačkoli je shrbená, měří více než dva metry. To by naznačovalo, že se jedná o živého tvora, jehož původ ale není znám.

Lidskou mysl lze snadno oklamat

Jejich nadšení nicméně krotí pragmaticky smýšlející lidé, kteří z toho, že ve stínu vidí mystické zvíře, viní jev zvaný pareidolie. Při něm dochází k dotváření vnímaných neurčitých nebo nezřetelných podnětů ve smysluplné obrazy za pomoci fantazie. Každý z vás to jistě zná, stačí si v létě lehnout do trávy a pozorovat mraky, ve kterých se najednou začnou objevovat tváře, zvířata a různé jiné objekty.

Zdroj náhledové fotografie: Sankavi / Unsplash, zdroj: Mirror, The Sun

Total
0
Shares