Bismarck

Kapitální úlovek na Mapách Google. Podívejte se, kde odpočívá německá bitevní loď Bismarck, máme souřadnice

  • Chcete se podívat na místo, kde leží slavný Bismarck?
  • Potřebujete jen připojení k internetu a přesné souřadnice!

Auta společnosti Google s panoramatickými kamerami jezdí po ulicích měst celého světa už řadu let. A protože mapují obrovské území, je pochopitelné, že občas nafotí i opravdu vtipné, podivné nebo nečekané situace. Kdo se pozorně zadívá, může objevit třeba řidiče, který se šťourá v nose, chlapce, kteří se za bílého dne perou na ulici, nebo nahé zadky. Ale to je jen špička ledovce. Mapy jsou také neuvěřitelným nástrojem pro objevování historických míst. Stačí pár kliknutí a vezmou vás třeba i na místo, kde odpočívá vrak slavné německé bitevní lodi Bismarck.


Nepřehlédněte: Za sdílení hesla na Netflixu do vězení? Podle vlády jde o trestný čin


Bismarck naháněl strach

Nadšenci do historie Mapy Google velmi dobře znají. Vědí totiž, že se prostřednictvím této služby mohou podívat na místa, kam by jinak museli cestovat celé dny. A platí to i pro místo, kde odpočívá slavná loď Bismarck. Ta byla pojmenována po německém kancléři Otto von Bismarckovi a spolu se sesterskou lodí Tirpitz patřila mezi největší bitevní lodě, jaké kdy Němci postavili – posádku tvořilo zhruba 1 962 vojáků a 103 důstojníků. 

Podobně jako slavný Titanic i Bismarck šel ale nakonec ke dnu. V květnu 1941 se vydal na svoji první a poslední plavbu do Atlantiku, během níž 24. května potopil britský bitevní křižník HMS Hood. Po několikadenním pronásledování byl ale vážně poškozen torpédovými bombardéry Swordfish z letadlové lodě HMS Ark Royal a později se potopil.

Podívejte se na místo, kde odpočívá. Stačí mobil

Vrak Bismarcku objevil 8. června 1989 Robert Ballard, americký oceánograf, který je, jaká to náhoda, zodpovědný i za nalezení Titaniku. Pomocí technologie společnosti Google lze na počítači nebo chytrém mobilu místo, kde Bismarck spočívá, snadno najít. Pokud otevřete Mapy Google a do vyhledávacího pole zadáte souřadnice 41.7325° S,  49.9469° W, služba vás vezme na jedno z nejzajímavějších míst na světě. Ale nečekejte, že uvidíte samotný vrak, ten se nachází v hloubce 4 800 metrů pod hladinou moře, kde je děsivá černočerná tma. 

Zdroj náhledové fotografie: McRonny / Pixabay, zdroj: The Sun

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Ta lokace malinko nesedí ,což ? Kde by se vzal na těchto souřadnicích ! Zadejte si je na zkoušku do google map

Comments are closed.