Netflix

Za sdílení hesla na Netflixu do vězení? Podle vlády jde o trestný čin

  • Netflix už nikdy nebude takový jako dřív
  • Sdílení hesla může přijít v budoucnu pěkné draho

Podle statistik sdílí hesla na Netflixu asi 100 milionů lidí. Činí tak ve snaze ušetřit, protože předplatné je drahé. Jde tedy o běžnou praxi a streamovacím službám to vadí. Hodně vadí. Spřádají proto plány, jak tomu zamezit. Překvapivé však je, že sdílení hesel je trnem v oku i některým světovým vládám.


Nepřehlédněte: Netflix, jak ho známe, definitivně končí. Příští rok zpoplatní sdílení účtů mezi uživateli


Netflix si došlápne na uživatele

Techradar s odkazem na server Torrent Freak upozorňuje na nové pokyny pro pirátství vydané britskou vládou. Tamní Úřad pro duševní vlastnictví (IPO) aktualizoval své pokyny, ve kterých nyní tvrdí, že sdílení hesel ke streamovacím službám, mezi něž patří například Netflix, Amazon Prime Video nebo Disney+, může být právně považováno za čin, který porušuje autorský zákon. 

 „Vkládání internetových obrázků na sociální sítě, sdílení hesel ve streamovacích službách a přístup k nejnovějším filmům, seriálům nebo živým sportovním přenosům prostřednictvím kodi, multimediálních zařízení nebo aplikací bez placení předplatného – to vše porušuje autorský zákon,“ píše úřad na svých webových stránkách.

Netflix
Zdroj: Tumisu / Pixabay

Kvůli Stranger Things za mříže?

Jinými slovy, ti, kdo ve Velké Británii sdílejí hesla ke streamovacím službám, by mohli být legálně stíháni za podvod nebo porušení autorského práva. I když je třeba poznamenat, že pravděpodobnost, že někdo skončí za mřížemi, je velmi malá. Dnes je naprosto nepravděpodobné, že by státní zastupitelství stíhalo někoho za to, že sdílel heslo na Netflixu kvůli nové řadě Stranger Things.

I když vás sdílení hesla pravděpodobně v dohledné době nedostane za mříže ani ve Velké Británii, ani nikde jinde, oficiální stanovisko britské vlády dodá Netflixu sebevědomí a potřebný mandát k tomu, aby dotáhl do konce své ambiciózní plány na zavedení poplatku za sdílení účtu v roce 2023 (psali jsme o tom zde).

Zdroj náhledové fotografie: freestocks / Unsplash, zdroj: TechRadar

Total
0
Shares