iPhone

Muž prý na 353 let starém obraze drží iPhone. Malba zmátla i šéfa společnosti Apple

  • Další údajný důkaz o cestování časem?
  • Na 353 let starém díle je prý iPhone
  • Malba zaujala i šéfa společnosti Apple

Na uměleckém díle Pietera de Hoocha, malíře nizozemského zlatého věku, se objevil mimořádně moderní detail, který lidi naprosto zmátl, upozornil server LADbible.


Nepřehlédněte: Odborníci z NASA se vyjadřují ke ztracenému asteroidu: Skutečně letos narazí do Země?


Drží v ruce iPhone?

Milovníci umění a záhad se domnívají, že našli definitivní důkaz, že cestování v čase je možné, když na 353 let starém obraze objevili telefon iPhone. Malba nizozemského malíře Pietera de Hoocha, která zobrazuje rodinnou scénu, je tak přesvědčivá, že si dokonce i generální ředitel společnosti Apple na chvíli pomyslel, že možná zobrazuje iPhone.

Tim Cook poprvé spatřil De Hoochův obraz v umělecké galerii Rijksmuseum, když byl na výletě v Amsterdamu, kam ho pozvala Neelie Kroesová, bývalá nizozemská politička.

Detail na slavném díle ho zaujal natolik, že poté na tiskové konferenci s humorem řekl: „Je těžké ho spatřit, ale přísahám, že tam je. Vždycky jsem si myslel, že vím, kdo vynalezl iPhone, ale teď si už vůbec nejsem jistý.“

Vyjádření generálního ředitele slavné technologické společnosti lidi ještě více zmátlo a poskytlo munici řadě konspiračních teoretiků. Domněnku, že známý nizozemský umělec o mobilních telefonech věděl už v 16. století, však vyvrátili experti.

Podle názvu díla (Man Handing a Letter to a Woman in the Entrance Hall of a House) se jedná spíše o důležitý dopis, který byl adresovaný sedící dámě, než o slavný telefon s nakousnutým jablkem ve znaku.

Pieter de Hooch
Zdroj: Wikimedia Commons / volné dílo

Důkaz o cestování časem?

Podobný rozruch jako obraz nizozemského malíře způsobila nedávno i malba rakouského umělce Ferdinanda George Waldmüllera „Die Erwartete“ (v překladu Očekávaná), ale ještě více uživatele internetu upoutalo dílo od umělce Ferdinanda Bola.

Obraz visící v Národní galerii v Londýně se jmenuje „Portrét Fredericka Sluyskena“ a zobrazuje malého chlapce oblečeného do tmavého kabátku s pláštěm a bílé volánkové košile s nařasenými rukávy, který drží sklenici s vínem a rukou se opírá o stůl s citrony.

Pátrače po záhadách však více zaujaly chlapcovi boty, které připomínají pár moderních tenisek Nike s nezaměnitelnou bílou fajfkou (swooshem).

Portrait of a Boy, Ferdinand Bol
Zdroj: National Gallery / Wikimedia Commons (volné dílo)

Zdroj náhledové fotografie: Daniela Araya / Unsplash, zdroj: LADbible, Mirror

Total
0
Shares
9 komentářů
  1. To jsou chujoviny asi píše SMS že zítra nepřijde do práce že má průjem😆😁

  2. Mně to nepřijde jako Apple ale spíš jako Alcatel 😆

  3. Naprostá blbost, evidentně to je samsung i když starší typ.

  4. Když se lépe podíváte i na druhou botu, jde vidět, že to není žádná “fajfka” od Nike, ale je to oválné, jen to překrývá kus černé mašle 😂

  5. Kdo to kreslil, vždyť přece každej blbec ví, že v patnáctém století samopaly ještě neexistovaly??? 😱😱😱

  6. Tak mu je asi celkem na nic, když tam není signál a ani internetové připojení. Asi takto musel stát dlouho jako model 🙂

  7. Je to nesmysl. Fajfka na botě je díra v botě a vidět je bílá ponožka. A telefon? To už měli WiFi a mob.operátory? 😃

Comments are closed.