6G budoucnost roboti

Musk je génius i blázen. Neuralink může být pro lidstvo vstupenkou do pekla

  • Neuralink může představovat největší milník v novodobých dějinách
  • Je Muskova vize implantátů v lidském mozku bezpečná?

Neuralink je další ambiciózní projekt Elona Muska, vizionáře, filantropa i milovníka vzdáleného vesmíru. Myšlenka mozkového implantátu, díky němuž například půjde dopravit mRNA do buňky, představuje naprostý průlom nejen ve zdravotnictví. Roztroušená skleróza, Alzheimerova demence, Parkinsonova choroba, rakovina, tinitus a další civilizační choroby můžou být už brzy minulostí.

A co takhle ovládat telefon jen pouhou myšlenkou? Taky dobré, že? Musk se několikrát nechal slyšet, že teoretické možnosti mohou být nedozírné. Je skutečně doba filmových spektáklů Johnny Mnemonic nebo Total Recall realitou nejbližších let a jaká jsou potenciální rizika?

Když před časem Musk zavítal do podcastu známého moderátora Joe Regana, odvětil, že v zásadě žádná nejsou. Přirovnal to k operaci, kdy pacientovi lékař vloží do těla kardiostimulátor nebo umělou kyčel. Ale co když tělo čip odmítne? Podle šéfa Tesly je šance, že k něčemu takovému dojde, rovněž malá nebo žádná.


Nepřehlédněte: Anonymous i nadále „gumují“ ruskou propagandu. Napíchli další web a Rusům dělají osvětu


Neuralink
Zdroj: Icons8 Team, Unsplash

Nespletl se Musk?

Ne každý však sdílí Muskovo nadšení. Najdou se i skeptici, kteří poukazují na to, že lidé s takovým implantátem podstupují riziko zneužití osobních údajů nebo v horším případě ztráty vlastní identity! Mezi takové odpůrce patří uznávaná expertka Susan Schneiderová, zakladatelka Center for the Future Mind.

Ta nedávno prohlásila, že s masívním nástupem umělé inteligence a plánovaným propojením s „Muskovými“ čipy může dojít k přímo kolosálním únikům velmi citlivých dat. Nazvala to doslova krádeží myšlenek, se kterými se bude kupčit nejen na černých trzích. Upozornila na to, že s kýženým komfortem se obává toho, že zpohodlnělí lidé přijdou o poslední špetku přirozené ostražitosti.

Zdroj náhledové fotografie: Zdroj: Xu Haiwei, Unsplash

Total
0
Shares
3 komentářů
  1. Neuaralink je cesta k nesmrtelnosti vědomí, pro někoho nepřijatelné pro druhého spása.

  2. Já jako zvukotěsný neuralinku fandím, pokud by podobné imlantáty dokázaly vrátit sluch, tak do toho jdu.

  3. No tak zjistí, že pořád myslím na sladké, mám rád špagety, větrníky, limonády,… myslím cca 5-7x do roka na sex, z toho 2-3x do roka si pustím film pro dospělé s 2 holkama, maminou a baculkou, a jinak myslím na vesmír, smrt, smysl života a mám depky. Jestli tohle někomu pomůže, tak to zveřejňuji rovnou 🙂

Comments are closed.