Anonymous

Anonymous i nadále „gumují“ ruskou propagandu. Napíchli další web a Rusům dělají osvětu

  • Anonymous i nadále stupňují tlak
  • Cílí na ruské vládní weby i média
  • Podaří se jim otevřít Rusům oči?

Anonymous kvůli ruské okupaci Ukrajiny působí v rámci kyberprostoru Putinově režimu ohromné škody. Hackeři se ukázali jako naprosto nečekaný, přesto vysoce efektivní nástroj v boji proti ruské dezinformační kampani.

Neúnavní Anonymous

Že je jejich odhodlání doslova enormní, dokazují útoky na nejcitlivější místa: vyřadili web ruské tajné služby FSB, odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů, nabourali se do televizí, serverů, podařilo se jim proniknout do ruské centrální banky, zaútočili na tiskárny,  a s každým úspěšným pokusem stupňují tlak.


Nepřehlédněte: Češi pozor! V žádném případě neklikejte na tuto zavirovanou SMS, která se tváří jako zmeškaná hlasová zpráva


Hyperloop
ilustrační, Zdroj: Tomasz Frankowski, Unsplash

Aktuálně se na Twitteru pochlubili dalším úspěšným pokusem na ruský portál veřejné správy. Jeho fóra doslova zaplavili novými vlákny ohledně situace na Ukrajině, stejně jako se nabourali do stávajících diskuzí, některé odpovědi upravili a udělali uživatelům detailní informační osvětu.

Každý ždibec se počítá

V kontextu dřívějších úspěchů jde v pomyslné skládačce sice o malý, nikoli bezvýznamný dílek. Na druhou stranu se sluší podotknout, že nad obyčejnými Rusy nezlomili hůl.

Vzhledem k tomu, že nemůžou využívat populární služby nebo „západní“ sociální sítě, Anynomous je zásobují nejrůznějšími návody, jak zůstat nepozorovaně online.

Zdroj náhledové fotografie: Warren Wong, Unsplash

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Bravo hoši jen tak dál jen by bylo dobrý zjistit penězotoky ale to je asi těžký!Myslím tím prachy na válku nyní’!§§§

Comments are closed.