Nabíječka xiaomi

Hodně špatný vtip! Nabíječku z balení prý odstraní i Realme

  • Nabíječka v balení není pravidlem
  • Původně s tím začali Apple a Samsung
  • Nyní se spekuluje o čínském Realme

Stává se z toho téměř nepsané pravidlo. To, že chybějící nabíječka v balení mobilních telefonů naši planetu s největší pravděpodobností nespasí, je vcelku známá věc. I když… Vždyť máme doma iks ypsilon adaptérů, tak k čemu další navíc? Problém je jinde.

Víte, výrobci často a rádi argumentují tím, že uživatelé nepotřebují nutně novou nabíječku, vystačí si s nějakou starší. Slovo vystačí bych podtrhl. Navíc, spousta lidí podle této teorie rychlost nabíjení neřeší. Nesouhlasím. Je to relativní argument. Dost mladých to právě řeší a v drtivé většině případů se majitel, jehož telefon se dobíjí 65 a více watty, s nějakou starou kraksnou nespokojí a koupí si novější.


Nepřehlédněte: Anonymous útočí na Rusko: napadli web tajné služby FSB a moskevské burzy MOEX


ilustrační (Zdroj: FONETECH.CZ)

Došlo i na Realme

Ochrana přírody je na místě, protože jinak by se člověk v tunách odpadu dávno utopil. Bohužel, dobíjecí adaptér s tím nemá co dělat. Snaha přimět zákazníky používat nějaký starý je opravdu tak trochu sci-fi. Nicméně, každému, co jeho jest. Osobně a bez obalu nepřestanu tvrdit, že jde jen o marketing a snahu z lidí vylákat další peníze, ale velice rád bych se mýlil.

Obracím list, vlastně ne tak docela. Android Authority hlásí, že se k podobnému nepopulárnímu kroku chystá i čínské Realme. Pointou je snaha zanechat téměř neviditelnou uhlíkovou stopu do roku 2025. Z tohoto důvodu se chystaná novinka z řady Narzo bez nabíječky bohužel obejde. Dá se očekávat, že jde o první vlaštovku a další budou následovat.

Zdroj náhledové fotografie: Zdroj: Rebecca Aldama, Unsplash (ilustrační)

Total
0
Shares
3 komentářů
  1. Nehlepsi je ten fakt že u Samsung 1A/5W nabíječka se zničí po několika nabitých baterii na telefonech s 2A/9V fast charge a naopak nové rychle nabíječky se začnou k*rvit při nabíjení starších telefonu (např J5), všiml jsem si toho už dávno a po několika telefonech, že 1A párkrát nabije normálně například telefon S7 a pak se postupně prodlužuje doba nabíjení, a nabíječka smrdí (ale nabíjí zase starší telefony normálně), a 2A nabíječka taktéž telefon (např-) J5 nabíjí normálně, ale pak se zastaví procenta a nechce to telefon nabijet. Nevím proč, ale tyto dvě rozdílné nabíječky na dvou rozdílně nabíjených si zkrátka vypěstuji imunitu na ty druhé nabíječky s nižším/vyšším výkonem.

  2. Spravna volba. Nabijecek mam vsude plno. A osobne me je jedno jestli se mobil nabije za pul hodky nebo za 4 hodiny. Nabijim v noci.

Comments are closed.