mobilní operátoři

Mobilní data v Česku? Katastrofa! Zatímco jinde si operátoři své zákazníky hýčkají, u nás…

  • Datové tarify v Česku? Věčné téma
  • Nová zpráva nastavuje pravou tvář

Jak ukazuje nejnovější zpráva prezentovaná Cable.co, naši mobilní operátoři by se měli pořádně chytnout za nos. Navzdory nejrůznějším one-off akcím a rádoby skvělým datovým balíčkům pro jednotlivce, domácnosti a firemní klientelu, je realita poněkud odlišná.

Ne, nejsou levní. Zmiňovat tento fakt sice připomíná střílení špuntovkou proti rychle jedoucímu vlaku, ale tak to zkrátka je. Oni někteří sice sem tam a rádi argumentují termíny jako malý trh, kupní síla apod., ale podstata věci je taková, že při troše snahy zvládnou vydělat a přitom uživatele nesdírat z kůže.

data
Zdroj: Cable.co

Indie je pátá

Zmíněný web totiž sestavil aktuální ceník a šel na to docela od lesa. Sestavil seznam 233 zemí, vypíchl tamější cenu za 1 GB mobilních dat a postavil je všechny do jedné řady.


Nepřehlédněte: Mladý muž si objednal na internetu grafickou kartu, přišly mu sklenice s pískem. Za více než 60 tisíc


Ze srovnání vyplývá, že zatímco v takovém Izraeli v průměru zaplatíte 0,04 USD, ve vzdálené oblasti někde v Atlantiku klidně i 41 amerických dolarů.

Data? Prostě česká klasika

Na grafu vidíte jak pět nejdražších (vlevo), tak pět nejlevnějších států (vpravo). A jak je na tom Česká republika, kde se čile skloňuje nejmodernější 5G? Podívejte se sami.

mobilní data
Zdroj: Cable.co

 

Není to vyloženě zlé (ironie), skončili jsme na 172. příčce. Přitom, když českou drahotu vzpomenete, spousta lidí vám řekne, že má podpultové tarify, vylepšené smlouvy… Jenže jich asi nebude tolik, nemyslíte?

Zdroj náhledové fotografie: ilustrační, Daria Nepriakhina / Unsplash

Total
0
Shares
2 komentářů

Comments are closed.