Grafická karta

Mladý muž si objednal na internetu grafickou kartu, přišly mu sklenice s pískem. Za více než 60 tisíc

  • Jeden brazilský gamer si chtěl udělat radost
  • Objednal si výkonnou grafiku Palit RTX 3090 Ti
  • Když balíček rozbalil, nevěřil vlastním očím

Výkonnou grafickou kartu si na internetovém portále Amazon objednal muž z Brazílie. A natěšený čekal na doručení zboží. Za moderní hardware pro svůj počítač zaplatil majlant, karta ho vyšla na více než 60 000 Kč. Místo vytoužené grafiky v balíčku ovšem našel po rozbalení pouze písek…


Nepřehlédněte: Žena si objednala iPhone za desetitisíce, místo něj přišlo tekuté mýdlo


Žádná grafika, ale písek

I takové smutné příběhy přináší nakupování na internetu. Popsaným případem „výhodného” nákupu grafické karty, která byla ve slevě, se zabývají brazilští policisté. Chlapík jménem Mauricio Takeda bohužel není jediný, kdo se spálil při nakupování na internetu. Jenže ruku na srdce, když si něco koupíte na Amazonu, tak nějak čekáte, že vám fakt přijde to, za co jste zaplatili.

Nákupy na internetu nejsou bez rizika

Když balík Takedovi dorazil, okamžitě poznal, že něco nesedí, že je něco špatně – krabice se mu zdála příliš těžká. Požádal proto svou manželku, aby ho při rozbalování natočila na video. Když balení rozdělal a dostal se dovnitř, nestačil se divit. Grafická karta, která ho přišla na pořádný ranec, se v krabici bohužel nenacházela. Místo ní obdržel plastovou nádobu a dvě sklenice plné písku. Celá věc je nyní u soudu, ještě před tím se ale Mauricio zkusil s Amazonem nějak domluvit – marně. Zástupci prodejce se mu vysmáli a jeho nákupní účet zrušili.

Zdroj náhledové fotografie: Nana Dua / Unsplash, zdroj: videocardz

Total
0
Shares