MIUI 13

MIUI 13 vs. MIUI 12 aneb těchto 7 novinek musíte mít!

  • MIUI 13 je doslova na spadnutí
  • Představí se s novou řadou Xiaomi 12
  • Premiéru bude mít 12. prosince

Ve včerejším článku jsme vás informovali, že Xiaomi začne s distribucí nejnovější nadstavby MIUI 13 v průběhu příštího týdne. Pakliže vás zajímá, jestli je na seznamu i váš telefon, rozhodně si nenechte ujít tento skvělý, a hlavně obsáhlý seznam, který jsme pro vás připravili.

MIUI 13 – lepší v každém ohledu

Datum premiéry by mělo korespondovat s uvedením novém vlajkové řady telefonů Xiaomi 12, které (podle zahraničních zdrojů) proběhne už 12., případně 13. prosince. Očekáváme minimálně trojici modelů, špičkový výkon i konektivitu a doufejme, že i fantastické fotoaparáty včetně pekelně rychlého drátového dobíjení (zatím to vypadá jen na 67 W, ale nechme se překvapit).

Ale obloukem zpátky k MIUI 13. Hodně se mluví o tom, že nás zase čeká spousta zásadních vylepšení, ale kterých sedm novinek stojí oproti MIUI 12 za pozornost?


Nepřehlédněte: Xiaomi 12 dorazí 12. prosince, ale výbavou ho zastíní jiné Xiaomi


Xiaomi 12
Xiaomi 12 | foto: GadgetTendency

Automatické zálohování / obnova

Výrobce slibuje, že s novou verzí platformy odpadne nutnost pracně vše resetovat a přenastavovat. Ať už budete v režimu testování nebo finální verze, systém automaticky všechno zálohuje a obnoví za vás.

Smart Toolbox

Funkce, v minulosti dostupná v aplikacích jako je MIUI Video nebo TikTok, bude nyní k mání kdykoliv jen budete chtít. Zmenšené náhledy formou oken si tak budete moci libovolně rozložit na obrazovce.

Chytrý fotoaparát

Cokoliv jste si v minulosti v aplikaci Fotoaparát nastavili, zmizelo jako mávnutím kouzelného proutku po jejím ukončení a následném spuštění. Nově to bude jinak. Veškeré změny zůstanou po znovuotevření zachovány.


Čtěte také: Xiaomi testuje MIUI 13 na sedmi telefonech. Xiaomi 12 mezi nimi není


Xiaomi Health
Xiaomi Health | oficiální foto

Přehlednější Zdraví

I tohle nečtete poprvé, ale proč si to nezopakovat. Aplikace Health prošla redesignem. Vzhled je jednodušší, barevnější a přehlednější. Synchronizace i párování by mělo být rychlejší a také přibude podsekce Správa zařízení a účtů.

Indikátor teploty baterie

Nejde v zásadě o novinku, protože k jejímu představení došlo v MIUI 12.5. Xiaomi s ohledem na teplotu využívá tři scénáře (studený, normální, horký), aby měl uživatel lepší přehled o zahřívání (denní aktivity vs. hraní apod.).

Chytřejší Galerie

Populární značka se zjevně inspirovala u Googlu. Aplikace vám nyní umožní lepší vyhledávání pomocí posuvníku na časové přímce.

Přepracovaná Témata

I tahle appka dostane nový facelift a jednodušší rozhraní. Z pohledu funkcionalit však zázraky nečekejte, princip používání bude stejný.

Total
10
Shares
1 komentář
  1. A zase bude žrát systém 4GB ram jako MIUI 12.5?? 😃🤔🤔

Comments are closed.