Xiaomi MIUI 13

Xiaomi testuje MIUI 13 na sedmi telefonech. Xiaomi 12 mezi nimi není

  • Xiaomi připravuje příchod telefonů řady Xiaomi 12 i nadstavby MIUI 13
  • Nové uživatelské prostředí momentálně testuje na sedmi telefonech

Ještě tento měsíc se dočkáme příchodu nové řady smartphonů Xiaomi 12 a snad také premiéry nového uživatelského prostředí MIUI 13. Alespoň zahraniční média o tom píší jako o hotové věci. Zmiňují však i jednu zajímavost, Xiaomi 12 nové MIUI 13 hned z výroby nejspíš nedostane. Výrobce nadstavbu sice testuje, ale stále není s výsledkem spokojen.


Nepřehlédněte: Xiaomi 12 dorazí 12. prosince, ale výbavou ho zastíní jiné Xiaomi


Xiaomio nadstavbu testuje

Interní testování MIUI 13 s operačním systémem Android 12 aktuálně probíhá na telefonech Xiaomi MIX 4, Xiaomi Mi 11, Xiaomi Mi 11 Lite 5G, Xiaomi Mi 11 Ultra, Xiaomi Mi 10S, Redmi K40 a Redmi K40 Pro. Doplňme, že aktualizaci má k dispozici opravdu jen vybraný vzorek zaměstnanců Xiaomi a zatím se k ní nedostali ani vývojáři.

Xiaomi MIUI 13
Xiaomi MIUI 13: Jak se vám líbí? | foto: Gizchina.com

MIUI 13 bude skvělé

MIUI 13 bude zase o promakanější než všechny dosud uvedené verze. Opakovat tady otrocky známé výrazy typu „lepší, plynulejší, rychlejší“ vážně nemá smysl, protože to všichni tak nějak čekáme.

S předstihem nicméně víme, že nové MIUI 13 přinese widgety ve stylu operačního systému iOS, který známe z iPhonů, dále přepracované ovládání pomocí gest, hezčí animace, lepší správu oznámení (notifikací) a vylepšené zabezpečení, upravené Centrum ovládání i propracovanější displej Always-On. Velkým tahákem bude i podpora virtuální paměti RAM a nový desktopový režim, který po připojení k televizoru nebo externímu monitoru telefon přemění na PC.


Nepřehlédněte: MIUI 13: seznam kompatibilních telefonů Xiaomi, Redmi a POCO


Připomeňme, že nadstavba MIUI 12 byla velmi problematická a uživatelé se museli potýkat s tunami chyb. Nakonec Xiaomi muselo vydat vylepšenou verzi MIUI 12.5, které většinu nedostatků opravila.

Total
25
Shares