Perseverance, Mars

Mimozemšťané na Marsu? NASA tam vyfotila neuvěřitelnou věc

  • Mimozemská technologie na Marsu?
  • Vyfotila ji kamera roveru NASA

NASA řeší malou velkou záhadou. Při porovnání snímků z vozítka Perseverance, které bádá na Marsu, se na jednom místě objevila vznášející se modrá koule.


Nepřehlédněte: Teleskop Nancy Grace Roman má představovat zásadní milník. NASA pomůže zkoumat temnou hmotu


Podivný objekt děsí

Robotickému vozítku, kterému se přezdívá Perseverance, se během průzkumů podařilo na rudé planetě zachytit další záhadnou věc. Mnozí diskutující se domnívají, že jde o nějakou mimozemskou technologii.

Robot Perseverance, který na Marsu přistál v roce 2021, posílá vědcům na Zemi každý den obrovské množství snímků z povrchu rudé planety. Upřímně řečeno, hodně fotografií zobrazuje pouze kameny a prach, ale na některých fotkách se občas objeví i podivný nález.

Lidé z celého světa přicházejí neustále s důkazy, že na rudé planetě existovala vyspělá civilizace. A nyní máme nový důkaz. To, co se našlo teď, má představovat mimozemský artefakt.

Perseverance, NASA, Mars
Zdroj: NASA

Mimozemšťané na Marsu

Skutečnost je ovšem mnohem méně zajímavá. Bohužel. „Téměř jistě se jedná o odraz světla uvnitř kamery,“ řekl docent Grant Kennedy z University of Warwick.

„Podle stínů na skále je Slunce někde před vozítkem (nad ním a trochu vlevo), takže je pravděpodobné, že světlo svítí přímo na objektiv nebo do něj. Určitě to vypadá na vnitřní odraz ve fotoaparátu, konkrétně na difrakční artefakt, jehož výsledkem je anomálie, kterou zde vidíme.“

Když už mluvíme o podivných nálezech, loni rover Perseverance na Marsu vyfotil něco, co vzdálené připomínalo koblihu. Snímek dotyčného objektu byl pořízen pomocí dálkového mikrokamery SuperCam umístěné na vrcholu ramena roveru (tzv. „oka“).

Spekulace o tom, že jde o pozůstatek mimozemské civilizace, však NASA rychle utnula. Zástupci Národního úřadu pro letectví a vesmír na Twitteru napsali: „Kámen by mohl být velkým meteoritem. Konspirační teorie o malých zelených mužíčcích s tykadly jsou u konce.“

Mnohem větší pozdvižení pak vyvolala fotografie objektu, který vypadá jako vchod do jeskyně, přičemž mnozí lidé začali okamžitě věřit tomu, že vede do úkrytu mimozemšťanů nebo možná k portálu do jiné dimenze.

Zdroj náhledové fotografie: NASA, zdroj: Metro

Total
0
Shares