Oumuamua

Mimozemšťané možná mají v naší Sluneční soustavě mateřskou loď, tvrdí vlivný člověk z Pentagonu

 • Pentagon nedávno otevřel oddělení pro UFO 
 • Jeho šéf si myslí, že „něco tam nahoře je“

Existuje možnost, že planety v naší Sluneční soustavě navštěvují mimozemské mateřské lodě? Je to pravděpodobné, uvedl vedoucí úřadu Pentagonu pro výzkum neidentifikovaných leteckých jevů.


Nepřehlédněte: Na stará kolena znovu do autoškoly? EU plánuje, že zpřísní držení řidičáku pro seniory


Mateřské lodě a sondy, které naše teleskopy nevidí

„Umělý mezihvězdný objekt by mohl být potenciálně mateřským plavidlem, které během svého blízkého průletu k Zemi vypustí mnoho malých sond, což se vlastně nijak neliší od toho, co během svých misí dělá NASA,“ napsal Sean Kirkpatrick ve výzkumné zprávě, jejímž spoluautorem je Abraham Loeb, předseda katedry astronomie Harvardovy univerzity.

Kirkpatrick, který byl loni jmenován ředitelem Úřadu pro řešení anomálií ve všech oblastech (All-domain Anomaly Resolution Office), není žádným nezdárkem. Stavěl a studoval lasery pro námořnictvo nebo nanotechnologie pro letectvo. Dostal doktorát z nelineární a nerovnovážné fononové dynamiky vzácných fluoridových krystalů a pracoval také pro DIA a CIA.

Podle tiskové zprávy Pentagonu je úkolem AARO (jde o obdobu slavných Akta X) analyzovat neidentifikované objekty ve vesmíru, na moři, pod hladinou moře i na souši. Velký důraz úřad klade na pozorování UAP v blízkosti amerických vojenských základen.

Loeb se naopak proslavil tvrzením, že v roce 2017 naší Sluneční soustavou proletěl první extrasolární návštěvník. Tehdy teleskop PanSTARRS na Havaji zachytil objekt pohybující se rychlostí, která některé vědce přiměla k domněnce, že jde o umělý objekt mimozemského původu. Oběžná dráha objektu totiž naznačovala, že na jeho pohyb mají vliv i jiné síly než gravitační přitažlivost Slunce.

UFO, UAP
Zdroj: Albert Antony / Unsplash

Je Oumuamua mimozemskou plachetnicí?

Vědci objekt nazvali Oumuamua, což je havajský výraz pro průzkumníka. Právě tento tajemný kosmický objekt Kirkpatrick a Loeb ve své práci zmiňují jako vhodný příklad možné mateřské lodi se schopnostmi sondy.

„Při správné konstrukci by se tyto malé sondy dostaly k Zemi nebo jiným planetám Sluneční soustavy za účelem průzkumu, protože mateřské plavidlo by kolem nich proletělo v rozmezí zlomku vzdálenosti Země-Slunce, stejně jako to udělala Oumuamua,“ vysvětlují autoři. „Astronomové by si spršky minisond nemohli všimnout, protože neodrážejí dostatek slunečního světla, aby je zaregistrovaly stávající vesmírné teleskopy.“

Čínský balon nad USA

Není bez zajímavosti, že vědecká práce nazvaná Physical Constraints on Unidentified Aerial Phenomena (Fyzikální omezení neidentifikovaných leteckých jevů) přichází po měsíci intenzivního zkoumání neidentifikovaných létajících objektů, což je trend, který nabral na obrátkách, když se čínský špionážní balon nechal unášet vzdušným prostorem USA. Následně byly nalezeny další tři neidentifikované objekty, které postupně sestřelily stíhačky americké Air Force.

Zdroj náhledové fotografie: ESO/M. Kornmesser, zdroj: Military Times

Total
0
Shares
6 komentářů
 1. A já tvrdím, že možná tady mají základnu zelení mužíčci i žlutí. A možná taky ne. Tvrdit , že možná něco …, je takové plácnutí.

  1. A proč ne? Vždyť “Sexy mozek” Jíra Paroubků chtěl uzavřít smlouvu s Marťany
   😄

 2. Nejspíš to budou Asgardské výzvědné služby

 3. Pokud ano, je to průzkum jak dalece jsme se vyvinuli, vojensky,
  a či je můžem ohrozit v případě invaze na Zem, tak či onak nečeká
  nás nic dobrého, zbrojit, zbrojit…

 4. Ona to byla opravdu mimozemská průzkumná loď, bohužel na Zemi nenašla inteligitní život a tak letěla dál.

Comments are closed.