Počítač, malware, Windows

Miliony počítačů s Windows dnes ztratí přístup k internetovému prohlížeči. Týká se to i Čechů

  • Zbývá posledních pár hodin
  • Pak Internet Explorer skončí

Na druhou kolej odsouvá Microsoft svůj webový prohlížeč Internet Explorer již několik let, teprve ale dnes nastal den, kdy podpora pro tento browser definitivně skončí. Svého času nejslavnější prohlížeč míří do propadliště dějin.


Nepřehlédněte: NASA objevila zabijácký asteroid, který míří k Zemi. Monstrum se skrývalo v záři Slunce


Microsoft oficiálně odpískal prohlížeč Internet Explorer

Internet Explorer byl několik let nejrozšířenějším browserem na světě, v roce 2016 jej však ve vedení vystřídal konkurenční Chrome a uživatelé na něj postupně zapomněli.

Od roku 2015 zavedl Microsoft navíc jako výchozí prohlížeč Edge, což byl v podstatě počátek konce IE, který byl často kritizován za to, že mu chyběly oblíbené funkce, například možnost měnit motivy.

Dneškem vše skončí

Během dnešního dne se uživatelé IE dočkají už posledního nepříjemného překvapení, protože Microsoft vydá rozsáhlou aktualizaci, která definitivně zablokuje přístup k tomuto prohlížeči a donutí uživatele přejít na Edge nebo alternativní browser.

Uživatelé IE 11 budou varováni v dialogovém okně, aby si uložili klíčové informace, jako jsou hesla nebo záložky, a vyhnuli se tak případným problémům po nainstalování aktualizace.

Windows 11
Zdroj: Windows / Unsplash

Edge je budoucnost, věří Microsoft

Microsoft Edge je postaven na Chromiu, tedy na stejných základech jako oblíbený Chrome od Googlu. Tento stavební prvek dnes mimochodem využívají i další oblíbené prohlížeče, například Opera nebo Safari.

Chtělo by se říci: Král je mrtev, ať žije král, ale nejsme si jistí, jestli se to na Explorer hodí. Tak schválně: Kolik z vás si jej v posledních letech alespoň jednou otevřelo?

Zdroj náhledové fotografie: Elisa Ventur / Unsplash, zdroj: Daily Star

Total
0
Shares
4 komentářů
  1. Budoucnost patří aluminiiu (kdo by ten citát neznal, tak je to Cimrman), ne Mrkwosoftím sra*kám… A znám stovky lidí, ale nikoho, kdo by používal Edge nebo IE. Firefox, Opera, Chrome to jistí.

  2. Bohuzel, jsou i aplikace, jako treba pluginy pro pristup k webovym a bezpecnostnim kameram, ktere existuji jen pro IE.

  3. Sracka nesracka IE jsem pouzival raději pro Soundcraft Ui24R, jako vizualizace a nastavování. Samozřejmě se jedna o vnitřní síť. Tedy nepotrebuji DNS… Nebezoeci tolok nehrozí. Ale je mnohem rychlejší jak chrome. A další, ookud použiji iOS je Safari nejrychlejší. U Microsoftu je realne Win XP x64/wn servwr 2003.

Comments are closed.