Windows 11

Už i Microsoft zešílel. Ve Windows 11 se objevily otravné reklamy

  • Windows 11 je nejnovější iterací OS
  • Microsoft implementoval řadu změn
  • Jsou součástí i otravné reklamy?

Nejnovější Windows 11 je na trhu už pěkných pár neděl. Za celou tu dobu si tato iterace vypěstovala stejný počet zastánců jako odpůrců. Některé věci jsou při starém, jiné jsou zkrátka jinak a i přes nespornou modernizaci a zdánlivou jednoduchost je z “Woken” patrné, že Microsoft zase na papíře načmáral víc, než byl ochoten předvést v praxi.

Zahrává si Microsoft?

Buď, jak buď, obecně jde o progres a čas ukáže, jestli je to v případě Windows 11 tím správným směrem. A teď taková malá perlička. Na Twitteru se objevilo info, že Microsoft začal s implementací reklam. Ano, čtete správně.

Uživatel @flobo09 potvrdil, že v Průzkumníkovi souborů se mu začalo objevovat komerční sdělení. Bohužel, už jaksi zapomněl dodat, jestli šlo o update v rámci Insider nebo o nějakou dílčí aktualizaci. Samozřejmě, že tato zpráva vyvolalo vlnu nevole, protože spousta lidí už z principu nic takového nechce.


Nepřehlédněte: Anonymous útočí na Rusko: napadli web tajné služby FSB a moskevské burzy MOEX


Trošku jsme v tom zašťourali, abychom zjistili, jak se věci mají, ale předběhli nás kolegové z populárního The Verge. Ti konfrontovali přímo Microsoft, aby zjistili, jestli jde o náhodu nebo záměr.

Windows 11 (zatím) bez reklam

Ten tvrdí, že šlo o takový menší experiment, který se však za žádnou cenu neměl dostat na veřejnost. Takže, chybička se vloudila. To ovšem ještě neznamená, že k něčemu takovému v budoucnu nedojde. Sami jste možná už několikrát narazili na to, že si s podobnou myšlenkou v Redmondu pohrávají podezřele často.

Zdroj náhledové fotografie: @windows, Unsplash (ilustrační)

Total
0
Shares
3 komentářů
  1. Ok, dejte widle zadara a at jsou reklamy. Ale platite tezke love za licenci a pak vam nacpou reklamy? Jake ze uprosted prezentace kuk na vlozky? Nebo extra priplatek za bezreklamove widle? Si delaji prdel. Meli by se hosi od konkurence pochlapit…

  2. Windowsy jsou samy o sobě reklamou – ve skrze negativní. Asi před hodinou jsem odstranoval z lokálního účtu mrkvosoft účet. Uživatel na sdilenem pc potřeboval teamsy a už to jelo… Za minutu přidány a hodinu pátrání po internetu jak tu mr#ku z toho odstranit. Včera zase jiná chyba… Jak může ku#va pretect kontextová nabídka mimo plochu/monitor??? A ještě si mám kupovat licenci abych čuměl na reklamy? Zlatý Linux…

  3. Reklamy už ve Windows dávno jsou, po instalaci se v nainstalovaných aplikacích objeví nějaké divné hry, které ani pořádně nejdou smazat, (objevuje se to po manuální instalaci windows. Nebýt problémů s ovladači na wifi, tak už používám výhradně linux.

Comments are closed.