selfie, telefon

Megapixely už neprodávají? Samsung Galaxy S23 dostane přední fotoaparát se směšně nízkým rozlišením

  • Nová řada Galaxy S23 přinese nejedno překvapení
  • Změny se mají týkat i předního fotoaparátu
  • Zákazníci ale nebudou rádi

Samsung je odjakživa znám tím, že do svých chytrých telefonu dává to nejlepší, což samozřejmě platí i pro fotoaparát. Čím vyšší číslo v papírových parametrech mobilního foťáku je, tím lákavěji smartphone pro mnohé potenciální uživatele působí. Vysoké rozlišení fotočipu mobilní výrobci rádi využívají coby marketingový nástroj a lidé na to slyší, ne že ne. Samsung není výjimkou.


Nepřehlédněte: Nahradí člověka? Humanoidní robot Xiaomi CyberOne hraje na bicí, aniž by udělal jedinou chybu!


Samsung chystá řadu Galaxy S23

Korejský výrobce Samsung už nějakou dobu diktuje trendy v oblasti mobilních snímačů. Aby také ne, když je sám vyvíjí. I proto má do budoucna jen ty nejambicióznější plány – chce produkovat fotoaparáty s šíleným rozlišením 432 megapixelů. A nestydí se za to! O to bizarněji pak vyznívá následující zpráva.

Samsung v chytrých telefonech Galaxy S20 Ultra, S21 Ultra a S22 Ultra používá u předního fotoaparátu 40Mpx snímač. A tak nějak by si člověk myslel, že je po třech letech nejvyšší čas na změnu, na změnu k lepšímu. Výrobce ale možná všem vytře zrak, protože fotoaparát u nového S23 Ultra bude horší.

Samsung Galaxy S22 Ultra
Zdroj: se souhlasem Samsung

Přední fotoaparát si pohorší

Nic hlubšího v tom ale nehledejte, snad jen snahu ušetřit. Podle vždy dobře informovaného nizozemského serveru GalaxyClub Samsung u chystaných telefonů S23, S23+ a S23 Ultra rozlišení sjednotí a přední fotoaparáty bude charakterizovat čip s jemností 12 Mpx.

Víme, že počet pixelů není všechno, pokud jde o kvalitu fotografií a videa, což dlouhé roky potvrzuje Apple, který se 12Mpx snímače u svých iPhonů drží zuby nehty a nikomu to vlastně nevadí. Selfíčka z iPhonů patří mezi vůbec ty nejkvalitnější, a to stejné může platit v případě nové řady S23 od Samsungu.

Zdroj náhledové fotografie: nakaridore / Freepik , zdroj: GalaxyClub

Total
0
Shares