Samsung, fotoaparát

V Samsungu se zbláznili. Chtějí do telefonu nacpat fotoaparát se 432 megapixely

  • Čím víc megapixelů, tím víc Adidas?
  • V Samsungu evidentně neví, co roupama dělat
  • Objevila se spekulace, že firma chystá fotoaparát s šíleným rozlišením

Rozlišení mobilních senzorů stále ještě nenarazilo na technologický strop, což dokazuje nejnovější spekulace. Podle whistleblowerů připravuje Samsung fotoaparát pro smartphony s ohromujícím rozlišením 432 megapixelů. Zatím nevíme, kdy se objeví v prvních telefonech. Jenže se spíš nabízí otázka: Má to vůbec smysl?


Nepřehlédněte: Už jste viděli umírat hvězdu? Podívejte se na neuvěřitelnou fotografii z vesmírného teleskopu Jamese Webba


Pověstný kanón na vrabce

Čím vyšší číslo v papírových parametrech mobilního fotoaparátu je, tím lákavěji smartphone pro mnohé potenciální uživatele působí. Vysoké rozlišení fotočipu navíc mobilní výrobci rádi využívají coby marketingový nástroj a lidé na to slyší, ne že ne.

Výrobce Samsung už nějakou dobu diktuje trendy v oblasti mobilních snímačů. Do budoucna má ambiciózní plány, chce vyrábět fotoaparáty s šíleným rozlišením. A nestydí se za to! To se teď znovu potvrdilo nejnovějším únikem.

Na zádech ponesou 432 megapixelů

Podle známého tipéra Ice Universe má v plánu začít vyrábět senzor pro smartphony s těžko uvěřitelným rozlišením 432 megapixelů, což je svým způsobem opravdu absurdní. Zejména proto, že stále více lidí chápe, že více megapixelů neznamená lepší kvalitu fotografie, ale Korejci jsou zjevně jiného názoru, a tak razí heslo: „Čím víc megapixelů, tím víc Adidas.“

Je otázkou, kdy se snímač v prvních smartphonech objeví. Ačkoliv se 432Mpx senzory v mobilech mohou zdát jako divočina, Samsung se už dříve nechal slyšet, že připravuje ještě daleko bláznivější budoucnost. Jeho čipy v telefonech budou mít rozlišení až 600 megapixelů.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: RealmiCentral

Total
0
Shares