Google Pixel

Máte tento telefon? Hned zkontrolujte svůj bankovní účet, výrobce vám možná omylem poslal peníze

  • Majitelům telefonu Pixel chodí peníze
  • Omylem jim je posílá Google

Už úvodem upozorňujeme, že dnes není apríl, ale někteří majitelé chytrých telefonů Pixel zaznamenali něco zvláštního. Zničehonic jim na účet začaly chodit peníze. Ještě divnější je to, že jim je samotný poslal výrobce smartphonu, tedy společnost Google.


Nepřehlédněte: HBO Max v Česku končí a lidi to možná odskáčou zdražením. Co nová streamovací služba nabídne?


Majitelé Pixelů dostali peníze

Zpráva o tom, že lidem s telefony Pixel chodí peníze, se objevila na diskuzním fóru Reddit. V krátké době se feed zaplnil příspěvky, ve kterých lidé uvádí, že od Googlu dostali peníze za tzv. dogfooding.

Tento termín označuje proces, při kterém zaměstnanci amerického technologického gigantu testují nové funkce nebo služby předtím, než jsou zpřístupněny široké veřejnosti. Ze strany společnosti Google jde pochopitelně o chybu.

Peníze měli obdržet zaměstnanci, kteří funkce skutečně testovali, nikoli náhodně vybraní majitelé telefonů Pixel.

Google se k celému maléru přiznal a uvedl, že se bude přes banky snažit získat peníze zpět. Ale pokud neuspěje, lidé si prý mohou finanční obnos ponechat. Pikantní je, že povětšinou nejde o malé sumy. Zatímco někteří lidé obdrželi platbu ve výši několika dolarů, jiným na účet přišly částky v řádech tisíců.

Peníze
Zdroj: Alexander Mils / Unsplash

Google si sype popel na hlavu

O telefonech Google Pixel se v posledních měsících píše hlavně v souvislosti s chybami, které je provází. Většinu z nich se výrobci postupně podařilo opravit prostřednictvím aktualizací. Stále se však objevují další a uživatelé jsou nešťastní.

Nejnovější objevená chyba zároveň patří k těm nejpodivnějším, protože lidé zjistili, že jedno konkrétní video na YouTube způsobuje pád a restart jejich smartphonů, jakmile se ho pokusí pustit. O jaké video se jedná? Jde o fragment z hororového filmu Vetřelec!

Zdroj náhledové fotografie: master1305 / Freepik, zdroj: GSMArena

Total
0
Shares