HBO Max

HBO Max v Česku končí a lidi to možná odskáčou zdražením. Co nová streamovací služba nabídne?

  • Dny internetové televize HBO Max jsou sečteny
  • V Česku ji nahradí zcela nová služba

V loňském roce společnost Warner Bros. Discovery slíbila, že do léta 2023 představí přepracovanou streamovací službu, která bude kombinovat obsah HBO Max a Discovery Plus, a tato rebrandovaná platforma má nyní jméno: Max.


Nepřehlédněte: Útočníci vás okradou i při obyčejném nabíjení telefonu. Experti varují před zavirovanými zásuvkami


HBO Max nahradí Max

Chystané změny jsou výsledkem miliardové akvizice a fúze mediálních gigantů Warner Bros. a Discovery, která se uskutečnila v květnu 2021. Krátce poté se nově vzniklá společnost Warner Bros. Discovery oznámila, že v budoucnu spojí své streamovací služby HBO Max a Discovery+ a nabídne je pod novým názvem. Po měsících spekulací nyní konečně známe první podrobnosti.

Nová streamovací služba Max bude v USA spuštěna 23. května. Diváci v Latinské Americe se dočkají letos letos na podzim, zatímco do Evropy, Asie a na další trhy se novinka dostane až v následujícím roce.

Zajímá vás cenová politika? Max nabídne tři druhy předplatného. Základní tarif s reklamou (za 10 dolarů), předplatné bez reklam se dvěma souběžně běžícími streamy (16 dolarů) a variantu Ultimate bez reklam, která umožní sledovat obsah souběžně až na čtyřech zařízeních a bude podporovat video v rozlišení 4K s HDR a zvuk Dolby Atmos (20 dolarů).

Je důležité poznamenat, že tyto ceny se týkají výhradně amerického trhu, v jaké podobě Max dorazí do České republiky zatím netušíme. Je však možné, že i u nás si za 4K obsah a prémiové ozvučení nově připlatíme.

Připomeňme, že online služba HBO Max funguje na stejném principu jako konkurenční streamovací platformy Netflix, Disney+, Amazon Prime nebo Apple TV. Za měsíční předplatné nabízí přístup ke stovkám filmů a seriálů, a to jak aktuálně vysílaným či slavným titulům, tak i vlastní tvorbě.

HBO Max proslavily nejvíce seriály Hra o Trůny nebo Last of Us. Cena měsíčního předplatného dnes činí 199 Kč, pokud si ale zaplatíte roční předplatné, 12 měsíců sledování HBO Max vás vyjde na 1950 Kč.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: CNET

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Hlavně kdyby ten Dolby Atmos byl kontatibilni s Dolby digital 5.1 mám tv Philips android TV mám bedny Logitech z906 kde je pouze optický vstup a Disney HBO max pouštějí tím Atmosem pouze zvuk ve stereo 5.1 přes optiku prostě nedostanu

    U Netflix Amazon Prime video jede všechno podporují zřejmě jak Dolby digital 5.1 tak Dolby digital plus Dolby digital Atmos i DTS .

Comments are closed.